Geenide testimine aitab kaalust alla võtta ja sobib hoolivuse näitamiseks hästi kingitkotti

Teaduslikud uuringud näitavad, et geneetika mõjutab ülekaalulisust 40-70% ulatuses. Üks ja sama toitumisviis ei pruugi kõikidele inimestele võrdselt sobida, sest meie ainevahetus pole päris ühesugune. DNA testiga saab analüüsida geneetilisi variatsioone, mis on seotud toitumise, harjumuste ja treeningute mõjuga kehakaalule.

Geenid mõjutavad meie ainevahetust. Nii nagu on geneetilistel põhjustel erinev meie silma- või juuksevärv, nii on olemas erinevused ka rasvade sünteesil ja lagundamisel, rasvarakkude moodustamisel, energia kulul. Erinevused geenides määravad, kuidas üks või teine toit meile mõjub, milline söök meile iseäranis maitseb, kas me suudame vastu panna näksimise soovile ja millise toidu liigtarvitamine kiiremini kaalunumbreid tõstab. 

Oma iseärasusi teades ja järgides on pingutused kehakaalu kontrollimiseks tõhusamad Teadusuuringute järgi mõjutavad geenid meie kehakaalu 40-70% ulatuses. Ülejäänud osa aga määrab meie elustiil. Elustiili valikul on aga samuti kasulik teada oma geneetilisi iseärasusi. Näiteks mõjub mõnede inimeste puhul kehakaalule hästi rasvase toidu osakaalu vähendamine, samas teistele on olulisem süsivesikute piiramine. Isegi treening ei anna kõikidele ühtemoodi efekti – teatud geenivariatsioonid määravad, kas trenni tehes hakkavad rasvased intensiivselt lagunema või mitte. 

USA-s Stanfordi ülikoolis tehtud uuringus vaadati, kuidas mõjutavad kaalu langust erinevat tüüpi dieedid. Selgus, et kaalu langus aasta jooksul on 2,5 korda suurem, kui dieedi tüüp on geneetiliselt sobiv.

Ka Eestis saab teha geneetilist analüüsi sobiva toitumisviisi leidmiseks. Geenitestide Labor koostöös toitumispetsialistidega on arendanud välja geenitesti FiguraGen Weight, mille tellijatele antakse geenidel põhinevad toitumissoovitused koos näidismenüüga. 

Geenitesti saab teha kodust lahkumata
Geneetilise analüüsi tegemine on lihtne -  pole vaja kuhugi kohale minna ega verd anda. Analüüsi tellides saadetakse proovivõtmise tarvikud koos juhendiga koju. DNA prooviks kasutatakse suu põsekaabet – selle võtmine iseendalt on lihtne ja valutu. Proovi saab saata tavalise postiga laborisse tagasi.   

Testi soovitused on personaalsed
FiguraGen Weight testi vastusest saab teada, milliseid toitaineid peaks tarbima rohkem, milliseid vähem, et kaalu langetamine ja hoidmine oleks tõhusam. Vastusesse on lisatud ka kolme päeva näidismenüü , et oleks selge, milline näeb välja soovitatud dieet. 

Geenitestid pakuvad huvitavat infot kõigile
Geenitestide laboris tehakse teste ka laktoositalumatuse ja  vitamiinide defitsiitsuse riski määramiseks. Seega saavad geenitestide abil huvitavat teavet enda kohta kõik inimesed, kes soovivad toituda teadlikult ja tervislikult.   

Personaalsus kingikotis! 

Kas taas tekitab muret, mida toredat kinkida jõuludeks lähedastele ja sõpradele? Ja tahaksid ühtlasi oma kingiga aidata kaasa oma kalli inimese tervisele?

Aitame teid hädast välja, geenitest sobib imehästi kingikotti! Ja seda just siis kui soovid oma kallile kogu südamest kinkida midagi, mis oleks põnev, aga samas ka kasulik. Paku lähedastele võimalust teada saada enda kohta uut ja huvitavat infot ning näita, et hoolid nende tervisest!

FiguraGen testide jõulusoodustus just selleks puhuks on terviseuudiste lugejale kuni 15. detsembrini -15%!  

FiguraGen Kingitusega saab valida ühe testi, mis kingisaajale kõige enam huvi pakub!

Valida saab järgmiste testide vahel: 

  1. FiguraGen Weight – hindab geneetilist soodumust kaalutõusuks, annab soovitusi, millised toiduained on kehale kõige sobivamad, kas trenn mõjutab kehakaalu ning viimaks pakume ka sobiliku näidismenüü.
  2. FiguraGen Celiac – aitab hinnata tsöliaakia riski. 
  3. FiguraGen Vita+ Lacto – aitab hinnata vitamiinipuuduse ja laktoositalumatuse riski
  4. Jõulude puhul lisandub JÕULUKINK sooduskoodiga tellijatele valikusse ka sportlike eelduste määramise geenitest – myInnerGo Sport    

Kuidas käib tellimine?

  1. Mine lehele http://www.geenitestid.ee/?testid ning tutvu vajadusel pakutavate testidega lähemalt. Vaata ka just kinkimiseks mõeldud FiguraGen Kingitust!
  2. Vajuta soovitud testi kõrval olevale nupule „TELLI“
  3. Täida tellimus ning lisa sooduskood – JÕULUKINK, mis kehtib 15. detsembrini ning annab -15% soodustust
  4. Saadame postkasti testi tarvikud ja juhendi. FiguraGen Kingituse tarvikud ja juhendid on pakendatud kenasse kinkekarpi, mille saad hõlpsasti poetada jõuluvana kingikotti. 
  5. Testi tegija peab tehtud testi proovi meile kirjaga tagasi saatma. 

Tee varajane jõulukink endale või näita sõbrale kingitusega oma hoolivust ja pista kaunis pakendis geenitest teda kuuse alla ootama! 

Geenitestide Labor – www.geenitestid.ee, tel. 6000199

Äripäev
08. November 2018, 18:28

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi