USA arst kinnitab: vegantoitumine on ohutu

Veganlus on tervislik, kui teha teadlikke valikuid.
Veganlus on tervislik, kui teha teadlikke valikuid.Foto: Scanpix/ PantherMedia
Taimne toit aitab saavutada tervisliku kehakaalu ja hoida paremini kontrolli all diabeeti, kolesterooli ja vererõhku, kinnitab USA arst ja taimse toitumise eestkõneleja Neal Barnard.

Perearst Marta Velgan intervjueeris 1. mail Eesti Vegan Seltsi korraldatud live ülekandes Facebookis tuntud USA arsti ja taimse toitumise eestkõnelejat Neal Barnardi. Intervjuud on nüüd võimalik järelvaadata koos eestikeelsete subtiitritega.

Intervjuus on juttu vegantoitumise ja tervise seostest, laste toitumisest ja Barnardi meditsiinikeskusest, kus pannakse patsientide ravimisel rõhku just tervislikule toitumisele, samuti käsitletakse intervjuus riiklikke toitumissoovitusi.

Viidates erinevatele vegantoitumist puudutavatele uuringutele ütleb Barnard: „Asi on nüüdseks väga selge.  Meil on ka rohkem kui küllalt uuringuid rasedate ja laste kohta, mis näitavad, et vegantoitumine ei ole mitte ainult ohutu, vaid see on ohutum kui liha-, juustu-, peekoni-, kommi- või limonaadidieet.“

Ta lisab, et tervisliku vegantoitumise tulemuseks on „kõige tervemad lapsed, kõige tervemalt kulgevad rasedused, kõige tervemad täiskasvanud ja kõige tervem vanaduspõlv.“

Intervjuud saab eestikeelsete subtiitritega vaadata Youtube'ist.

Äripäev
31. May 2018, 15:16

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi