Ossinovski: mõnikümmend tuhat kokkuhoidu pole piisav sünnituse lõpetamiseks

Valga (pildil) ja Põlva haiglas tahetakse sünnitamine lõpetada.
Valga (pildil) ja Põlva haiglas tahetakse sünnitamine lõpetada.Foto: Valga haigla
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski on täna Valga ja Põlva haiglas, et jõuda koos kõigi asjaosalistega kokkuleppele sünnitusabi jätkamiseks.

Jevgeni Ossinovski on varasemalt öelnud, et sünnitusosakondade sulgemisotsuseid ei tohi teha kiirustades.

„Ma ei pea õigeks nende otsuste langetamist haigla nõukogu kinniste uste taga, kohalikku kogukonda kuulamata ning otsuse plusse ja miinuseid põhjalikult arutamata. Eriti paneb selline rutakus imestama Põlva haigla puhul, mis minu kinnitatud arengukava kohaselt pidi jätkama sünnitusabi osutamist veel vähemalt järgmisel aastal,” rääkis minister. 

Tänastel koosolekutel soovib minister kuulata ära osapoolte arvamused ning jõuda kokkuleppele sünnitusabi jätkamiseks nii kaua, kui see laste ja emade ohutuse seisukohast võimalik on.

„Sünnitamise võimalus kodulähedases haiglas on oluline perede turvatunde tagamisel, mistõttu ei saa mõnekümne tuhande euro säästmine olla kuidagi piisav argument sünnitusabi lõpetamiseks.”

Ministrit saadavad Valgas haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ja Põlvas juhatuse liige Maivi Parv. Valga haiglas algab kohtumine kell 9, Põlvas kell 13. 

Äripäev
02. April 2018, 12:22

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi