Arvuta, palju pension sel kuul tõuseb!

Sel kuul tõusevad kõik pensionid.
Sel kuul tõusevad kõik pensionid.Foto: Maris Ojasuu
Sel kuul tõusevad pensionid, kuna toimub iga-aastane pensionide ümberarvutamine ehk indekseerimine. Suurenevad ka töövõimetus- ja toitjakaotuspensionid ning kasvab rahvapensioni määr.

Pensionid tõusevad keskmiselt 7,6 protsenti ning aprillikuus väljamakstavad pensionid on juba ümber arvutatud. Rahvapensioni määr kasvab 175,94 eurolt 189,31 euroni. 

Oma pensioni uut suurust saab inimene alates tänasest vaadata riigiportaalist eesti.ee – avaleht > e-teenused > kodanikule > toetused ja sotsiaalabi > minule makstav pension, toetused ja hüvitised.

Sel aastal on indeksi väärtus 1,076, millega korrutatakse läbi riiklike pensionite arvutamise aluseks olevaid näitajad – pensioni baasosa ja aastahinne, samuti rahvapensioni määr. Pensioni baasosa on 175,4 eurot ja aastahinne 6,161 eurot. 

Indekseerimise tulemusena suurenevad pensionid umbes 375 000 pensionäril. Näiteks 44-aastase staažiga inimese keskmine pension tõuseb seniselt 415,6 eurolt 446,5 euroni. 

Pension koosneb inimese personaalsest staažist ja sotsiaalmaksust, seetõttu võib vanaduspension suureneda natuke rohkem või vähem, kui 7,6 protsenti. Pensioni täpne kasv sõltub pensionäri pensionistaažist. Oma pensioni uue suuruse saab arvutada ka ameti kodulehel oleva kalkulaatori abil. 

Lisainfot pensionite ümberarvutamise kohta leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt või infotelefonilt 661 0551.

Äripäev
02. April 2018, 13:02

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi