Kõige rohkem keeldutakse rotaviirusvaktsiinist ja Tallinnas

Rotaviiruse vaktsiini tilgutatakse lapsele suhu, mitte ei süstita näiteks käsivarde.
Rotaviiruse vaktsiini tilgutatakse lapsele suhu, mitte ei süstita näiteks käsivarde.Foto:
Terviseameti värske statistika näitab, et riikliku vaktsineerimiskava vaktsiinidest keeldujaid on iga vaktsiini puhul enim pealinnas. Eriti palju keeldutakse rotaviiruse vastasest vaktsiinist.

Rotaviiruse vaktsiinist keeldujaid oli 2017. aastal Tallinnas 8,5% ja Harjumaal 8,2%. Samas protsentuaalselt kõige rohkem keeldujaid sellest vaktsiinist oli hoopis Hiiumaal, ligi 15% ja Valgamaal 10,5%. Seda mõni aasta tagasi vaktsineerimiskavasse lisatud vaktsiini tehakse imikutele nende esimesel eluaastal ja see vähendab raskelt kulgeva ja tihti haiglas tilgutite all lõppeva sooltehaiguse levikut. 

Rotaviiruse vaktsiinist keeldujate koguarv on aastaga kasvanud: 2016. aastal oli keeldujaid 5,5% kõikidest aastastest lastest, eelmisel aastal juba 7,5%.

Tegelikult on aastaga kõikide vaktsiniide puhul keeldujate protsent kasvanud, ja teistest rohkem on keeldujaid protsentuaalselt Tallinnas ja Harjumaal, kus elab ka kõige rohkem lapsi.

Kui võtta ette 2aastased lapsed ja WHO nõue, et vaktsineerimise tase oleks vähemalt 95%, siis kahjuks ühegi vaktsiini puhul seda taset ei ole saavutatud, vaid see jääb 93+ protsendi juurde, olles aastaga pisut vähenenud.

Äripäev
20. March 2018, 09:58

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi