Eestlase uni on üllatavalt pikk

Nutiseadmete tootja poolt kogutud andmete alusel on maailmas 27 riigi hulgas eestlased kõige pikema uneajaga rahvas.

Nutiäpi kaudu saadud andmete kohaselt magame me keskmiselt 7 tundi ja 36 minutit ehk üks minut kauem kui näiteks soomlane, jaapanlastest magab eestlane keskmiselt aga ligi tund kauem. Naise uneaeg on keskmisest veidi pikem, meestel 22 minutit lühem.

Soomlastel on unekvaliteet sama uuringu järgi parem kui eestlastel, eestlased lähevad magama peale südaööd keskmiselt kell 00:01 ja tõusevad kell 7:39 keskmiselt.

Nutiseadmete tootjate poolt läbi viidud uuringus vaadeldi umbes 6 miljonit inimest üle maailma kokku 27 riigist, seal hulgas suured riigid nagu Saksamaa, USA, Hiina, Inglismaa.

Reedel, 16. märtsil toimus Tallinna Põhja-Eesti Regionaalhaiglas teabepäev "Kosutav uni = parem tervis". 

Teabepäeva korraldaja, regionaalhaigla pulmonoloog-unearst ning unemeditsiini seltsi juhatuse liige Erve Sõõru ütles, et uneaeg on väga oluline. "Näiteks 50aastasena oleme kulutanud magamisele 16 aastat, seega on uneaeg väga pikk ja oluline aeg inimese elus, mida tasub hea tervise nimel väärtustada," sõnas Sõõru.

Teabepäeval pidasid ettekanded haigla kliinilise toitmise spetsialist Hanna-Liis Lepp, psühhiaater Merit Kudeviita, füsioterapeut Helen Tamm ning loovterapeut Kaia Laurik.

Äripäev
16. March 2018, 15:13

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi