Komminäljas lapsed võivad gripiravimite ohvriks sattuda

Ravimid
RavimidFoto: Wikipedia
Hooletult hoitud gripiravimid võivad kaasa tuua mürgistusjuhtumeid ja esimesed taolised kõned on terviseametile juba tehtud.

Terviseameti mürgistuste infoliinile 16 662 on hakanud sagenema kõned, kus probleemiks on külmetusravimitega seotud mürgistusjuhud.

Kui tavaliselt on vanematel meeles ravimid lapse käeulatusest eemal hoida, siis olukorras kus laps on haige või on peres mitu haiget last, tulevad ka rohud kapist välja lastele lähemale. Vahel jäävad lapse käeulatusse ka lapsevanema enda rohud.

„Isegi kui enesetunne on halb ja tead, et varsti on jälle vaja sama rohupudeli järele haarata, siis jäta meelde, et lapsed on kiired märkama ripakile jäetud asju, ka siis kui nad on haiged,“ tuletavad meelde mürgistuste infoliini kogenud nõustajad.

Lapse jaoks meenutavad tabletid kommi ja  värvilised siirupid maitsevad magusalt, seetõttu tea, et kui sulle tundub, et viid haigele pereliikmele kiiresti vaid teetassi, võib mõni teine tegelane samal ajal haarata käe lauale ununenud rohukarbi järele.

Teinekord soovib laps lihtsalt matkida ja haarab vennale antud ravimi ainuüksi seepärast, et teisele ju anti. On ka neid juhtumeid, kus lapsevanem ise manustab ravimit vales koguses või lausa vale ravimit.

Kõikide taoliste juhtumite ära hoidmiseks peaks peale ravimi manustamist selle kohe lapsekindlalt ära panema. Lapsekindlalt tähendab lukustatavat kappi, sest ülevalt riiulist suudab kolme aastane tooli abil ronides kõik ihaldusväärse kätte saada, suurematest rääkimata. Magusanäljas algklassilapse käsi võib pikemalt mõtlemata sirutuda ravimsiirupi järele ja kuumi nn „gripiteesid“ ei oska laps alati päris ravimiks pidadagi.  

 

 

 

Äripäev
05. February 2018, 17:36

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi