Saatekiri on edaspidi digitaalne

Perearst kirjutab edaspidi eriarstile suunamisel digitaalse saatekirja ja patsient ei pea pabereid kaasas kandma.
Perearst kirjutab edaspidi eriarstile suunamisel digitaalse saatekirja ja patsient ei pea pabereid kaasas kandma.Foto: Scanpix/Caro
Sellest aastast lähevad pabersaatekirjad ajalukku ja pole enam hirmu, et paber maha ununeb või ära kaob.

Tavapärased pabersaatekirjad on "kolinud arvutisse", st asendunud digisaatekirjadega. Tartu Ülikooli kliinikum jagab sotsiaalmeedias vastuseid korduma kippuvale küsimusele saatekirja kohta.

Mis muutub pabersaatekirjade asendumisel digisaatekirjadega?

* Eriarsti saatekirja ei anta enam paberil, vaid see liigub haiglasse digitaalselt.
* Registratuuri töötaja kontrollib digisaatekirja olemasolu. Tal ei ole õigust broneerida aega arsti vastuvõtule, kui Teil ei ole saatekirja. 
* Digisaatekirjal on kehtivusaeg. See on aeg, mille jooksul saate vastuvõtuaega arsti juurde broneerida. Arsti vastuvõtt võib toimuda ka peale saatekirja kehtivusaja lõppu, st arsti vastuvõtu päeval ei pea saatekiri enam kehtiv olema.
* Digisaatekirjaga saate broneerida korraga ainult ühe arsti juurde ühe vastuvõtuaja. Kui soovite sama saatekirja alusel uut aega broneerida, siis peate eelmise broneeringu eelnevalt tühistama.
* Juhul, kui jätate vastuvõtule tulemata või arst tühistab vastuvõtu, vabastatakse saatekiri vanast broneeringust ja kui saatekiri ei ole aegunud, saate seda kasutada uue aja broneerimiseks.

* Kui arsti juures selgub, et vajate teise arsti konsultatsiooni, siis vormistab uue saatekirja seesama arst ja Te ei pea saatekirja saamiseks oma perearsti vastuvõtule minema. 
* Kui arst jätab Teid enda juurde jälgimisele, broneerib ta Teile ka uue aja vastuvõtuks või annab tagasikutse saatekirja, et saaksite ise endale sobivaks ajaks vastuvõtu broneerida.

Kui Teil tekib küsimusi oma haiguse ja ravi kohta, siis küsige julgesti kas arstilt või õelt. Teie ravi kokkuvõte on Teile patsiendiportaali digilugu.ee vahendusel kättesaadav.

Äripäev
01. February 2018, 16:55

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi