Milliseid vigu inimesed reisikindlustust sõlmides teevad?

Talvel suusatama minnes ja suusamäel kukkudes katab reisikindlustus õnnetusega seotud kulud siis, kui kindlustust ostes on juurde valitud kõrge riskiga tegevuse lisakatse.
Talvel suusatama minnes ja suusamäel kukkudes katab reisikindlustus õnnetusega seotud kulud siis, kui kindlustust ostes on juurde valitud kõrge riskiga tegevuse lisakatse.Foto: Scanpix/PantherMedia
Välismaale puhkusele sõites on reisikindlustus sama oluline kaasa võtta kui isikut tõendav dokument ja pangakaart, sest suurema terviseprobleemi tekkides võite kindlustuseta lihtsalt hätta sattuda.

Reisikindlustust ostes on kõige olulisem valida oma reisi sihtkohale ja iseloomule vastavad kindlustuskaitsed ja -summad. Enim arusaamatusi reisikindlustuse hüvitiste väljamaksmisel põhjustavad juhtumi toimumist tõendavate dokumentide puudumine, olgu selleks arstitõend, pagasi hilinemist kinnitav dokument või politseitõend varguse korral.

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Liigi sõnul on hüvitisest keeldumise taga sageli inimeste teadmatus. Juba reisikindlustust ostes tuleks arvestada reisi iseloomuga.

Talvel suusatama minnes ja suusamäel kukkudes katab reisikindlustus õnnetusega seotud kulud siis, kui kindlustust ostes on juurde valitud kõrge riskiga tegevuse lisakatse. Samuti tuleb juba kindlustust ostes tähelepanu pöörata hüvitislimiitidele. "Näiteks meditsiiniabi kindlustuse puhul tasub teada, et ravihinnad võivad riigiti väga palju erineda: ühepäevane pimesoole operatsioon Tais maksab keskmiselt 2500 eurot, USA-s aga 10 000 eurot," sõnas Liig.

Kõige rohkem arusaamatusi tulebki ette meditsiiniabi juhtumite puhul, kus peamine probleem on arstitõendi puudumine. Meditsiiniabi kindlustus, mis katab võõrsil haigestumise või õnnetusjuhtumi korral ravi- ja transpordikulud, on reisikindlustuse puhul kaitse, mida tuleks soetada ka naaberriikidesse reisides. Ravikulu hüvitamiseks on vajalik arstitõend koos diagnoosiga.

"Paljud ostavad reisikindlustuse kas e-büroost või juba sihtkohta jõudes oma mobiilioperaatori kaudu sõnumiga, kuid tihti ei süveneta kindlustustingimustesse. On arusaadav, et keegi ei õpi tingimusi pähe, aga oluline on kindlustust ostes aru saada, mis juhtumite puhul kindlustuskaitse kehtib," lisas Kairit Liig.

Reistõrke puhul tuleks teada, et see hakkab kehtima kolmandal päeva alates poliisi sõlmimisest. Samuti tuleb ette, et kliendi kulutused reisile olid suuremad kui valitud reisitõrke kindlustussumma.

"Reisitõrkekindlustuse puhul tasub kindlustussummat valides tähele panna, et näiteks reisilt enneaegse tagasipöördumise korral tuleb osta uued lennupiletid sama või järgimise päeva väljumisele ning hind on teinekord kordades kõrgem, kui pileteid mitu kuud ette ostes," ütles Liig.

Pagasikindlustuse kahjujuhtumite puhul on enim eksitud selle vastu, et elektroonilised seadmed paigutatakse lennuki pagasiruumi, jäetakse järelevalveta hotellituppa või et pagasi hilinemise kohta puudub lennufirma tõend.

Kahjujuhtumi korral saavad Ifi kliendid ööpäevaringselt nõu küsida helistades kindlustustelefonile 777 1211. Reisikindlustust pakuvada aga ka paljud teised kindlustusfirmad ja pangad ning kindlustaja kontaktid tasub kindlasti reisile minnes üles kirjutada ja kaasa võtta.

Äripäev
31. January 2018, 15:16

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi