Unearstid ootavad kellakeeramisest loobumist juba märtsis

Unemeditsiini seltsi president Heisl Vaher.
Unemeditsiini seltsi president Heisl Vaher.Foto: ÄP: Andras Kralla
Eesti Unemeditsiini Selts toetab Euroopa Parlamendile esitatud ettepanekut kellakeeramine lõpetada ning jääda pidama võimalikult vööndiaja lähedasel ajal ehk siis talveajal.

Eesti Unemeditsiini Seltsi president unearst Heisl Vaher ütles hommikul Terevisioonis, et nad loodavad isegi, et kellakeeramisest loobutakse juba nüüd märtsis. Kellakeeramisega kaasnevatest terviseriskidest on viimasel ajal palju räägitud.

Seltsi pressiteade kinnitab, et Euroopa Parlamendi pädevuses on lõpetada suve- ja talveaja kasutamine ja tühistada vastav direktiiv. "Kui see ettepanek leiaks europarlamendi toetuse lähikuudel, võiks juba sel aastal loobuda suveajale üleminekust," lisas Vaher.

“Tsirkadiaanrütm ehk siis öö ja päeva vaheldumise rütm on evolutsiooniliselt välja kujunenud protsess, mis on vajalik puhkamiseks ja taastumiseks,” ütles Vaher. Ta lisas, et selle nähtuse avastamist on pärjatud 2017. aasta Nobeli meditsiinipreemiaga.

Eesti Unemeditsiini Selts saatis palve toetada väljapakutud seadusemuudatust Eesti saadikutele Euroopa Parlamendis, kellest kaks, Tunne-Väldo Kelam ja Indrek Tarand on selle ettepaneku toetajad praegugi. Lisaks on Eesti Unemeditsiini Selts pöördunud oma sõsarorganisatsioonide poole Euroopas palvega, et ka nemad eurosaadikutele südamele paneksid, et tegemist on olulise elukorralduse muudatusega.

Äripäev
25. January 2018, 08:02

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi