Retseptiravimid on nüüd paljude jaoks odavamad

Ravimid.
Ravimid.Foto: Scanpix
Tänu muudetud hüvitistele läksid retseptiravimid sellest aastast umbes 110 000 inimese jaoks soodsamaks.

Enam kui kolmsada inimest on jaanuari kahe nädalaga kulutanud retseptiravimitele üle 100 euro ning saavad nüüd esmakordselt kuni aasta lõpuni apteegis suuremat soodustust.

Täiendavat ravimihüvitist saavad kõik, kelle kulutused soodusravimitele on kokku vähemalt 100 eurot aastas. Muudatusest võidavad inimesed, kelle kulud ravimitele on suured, sh kroonilised haiged ja eakad. Suurem soodustus hakkab kehtima alates hetkest, kui täitub 100-eurone limiit.

Kui inimene kulutab aastas haigekassa soodustusega retseptiravimitele 100-300 eurot, siis hüvitatakse talle sadat eurot ületavast summast 50%.

Kui kulutused ületavad 300 eurot, saab inimene seda summat ületavast osast lisaks tagasi 90%.

Näiteks kui 90% soodustusega ravimeid soetav pensionär ostab jaanuaris, veebruaris ja märtsis igas kuus ravimeid 30 euro eest, siis aprillis 30-eurost ostu sooritades täitub tal kogukulu 100 eurot ning edaspidi peab ta apteegis maksma poole vähem. Kui muidu kulutaks pensionär aastas ravimitele näiteks 250 eurot, siis tänu uuele hüvitisele on see summa 175 eurot.

Inimene ei pea ise midagi jälgima ega arvutama. Digiretseptikeskus jälgib automaatselt iga inimese soodusravimite kulutuste limiiti ning 100 euro täitumisel saab ta järgmistelt ostudelt apteegis automaatselt täiendavalt 50% soodustust. Ühtegi avaldust või taotlust ei pea soodustuse saamiseks esitama.

Äripäev
24. January 2018, 13:51

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi