Agressiivne kuuldeaparaatide reklaam eksitab inimesi

Möödunud sügisel köitis Terviseameti tähelepanu laiaulatuslik ja jõulisi võtteid kasutanud kuulmisabivahendite reklaamkampaania. Terviseameti esialgsel hinnangul oli tegemist pahatahtliku agressiivse kampaaniaga, mille eesmärgiks oli inimeste eksitamine.

Kampaania keskmeks oli pakkumine „soodusklubi soodusmüük“, mille kaudu juhiti potentsiaalsed ostjad erinevate veebilinkide kaudu otse kuuldeaparaadi tellimuslehele. Reklaam lubab suurt allahindlust, kuid viitab peatselt saabuvale tähtajale, peale mida soodustus enam ei kehti. Reklaamis kasutatavad võtted survestavad isikuid aparaati ostma. Reklaami sõnastus on emotsionaalne ning kallutatud, sealjuures kasutatakse väiteid, mis on eksitavad või valed. Väidete kinnitamiseks ei esitata ühtki viidet ega väiteid kinnitavat materjali.

Terviseametisse ja Tarbijakaitseametisse on jõudnud mitmed kaebused, kus kuuldeaparaadi tellinud isik on jäänud hätta seadme kasutamisega. Terviseametisse toodi üks mitmest reklaamitavast kuuldeaparaadist, koos seadme pakendi ja kasutusjuhendiga. Kuuldeaparaadi  pakendi, märgistuse ning kasutusjuhendi läbivaatusel tuvastasime mitmeid puudusi, mille tõttu on alust arvata, et tegu võib olla nõuetele mittevastava meditsiiniseadmega.

Juhime veelkord tähelepanu, et tegu on äärmiselt eksitava reklaamiga. Terviseameti hinnangul on tegu pahatahtliku kampaaniaga, mille eesmärk on inimeste lõksu meelitamine. Reklaamitavad kuuldeaparaadid ei leevenda abivajajate muresid ega probleeme. Reklaamimisel kasutatavad võtted ei ole kooskõlas heade tavade ja kommetega.

Sellest tulenevalt palub Terviseamet vältida järgmiste veebilinkide ning nende kõikvõimalike teisendite kaudu kuuldeaparaatide ostmist:

  1. www.pureactivi.com/hearing112
  2. www.pureactivi.com/hearing121
  3. www.pureactivi.com/hearing211
  4. http://yourofferpro.com/372/audisinmaxi112/

Informatsiooni kuuldeaparaadi vajalikkuse ning eriomaduste kohta soovitame küsida  kvalifitseeritud spetsialistidelt. Kui Teile on määratud kuuldeaparaadi kasutamise vajadus, siis soovitame külastada terviseameti meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogu aadressil: https://msa.sm.ee/.

Kasutades märksõnana „kuuldeaparaat“ leiate andmekogust informatsiooni väga paljude nõuetele vastavate seadmete kohta. Andekogu toob esile ka Eesti Vabariigi levitajad, kelle poole on võimalus ostusooviga pöörduda.

Äripäev
08. January 2018, 13:36

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi