Göteborgis on leetripuhang

Leetrite nakatumise esimesed sümptomid on kõrge palavik, tõsine köha ja punetavad silmad, millele järgneb lööve.
Leetrite nakatumise esimesed sümptomid on kõrge palavik, tõsine köha ja punetavad silmad, millele järgneb lööve.Foto: Scanpix/Caro
Rootsi suuruselt teises linnas Göteborgis on lapsed haigestunud leetritesse.

Göteborgis on alates 10. detsembrist haiglasse toimetatud kaheksa leetritesse nakatunut. 

Sahlgrenska Ülikooli haigla erakorralise meditsiini laste osakond suleti täna ajutiselt arvatava üheksanda haigusjuhtumi tõttu, kirjutas Postimees.

Tervishoiutöötajad soovitavad neil, kes pole ennast leetrite vastu vaktsineerinud, seda teha. Nendel, kes kahtlustavad viirusesse nakatumist, soovitavad tervishoiutöötajad jääda koju ja võtta ühendust riikliku tervishoiualase nõuandeteenusega.

«Need inimesed ei peaks nakkusohu tõttu olema ootesaalides. Kui te siiski lähete erakorralise meditsiini osakonda, peaksite tähelepanu pöörama infostendidele ja sissepääsu juurde saadetud täiendavatele tervishoiuametnikele. Nende töö on küsida leetrite sümptomite ja vaktsineerimise kohta. Kui nad kahtlustavad nakatumist, ravitakse patsiendi eraldi ruumis,» ütles haigla peaarst Anne Haglund Olmarker.

«Inimestele, kes pole vaktsineeritud, pakutakse võimalust end kiiresti vaktsineerida. Vaktsineerimine peab toimuma kolme päeva jooksul pärast nakatumist,» lisas peaarst.

 

Äripäev
28. December 2017, 20:41

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi