Vanemad vajavad laste psüühika alal koolitamist

Küsitlus näitas, et 74% lapsevanematest sooviksid osaleda laste vaimset tervist puudutavatel koolitustel.
Küsitlus näitas, et 74% lapsevanematest sooviksid osaleda laste vaimset tervist puudutavatel koolitustel.Foto: Scanpix/PantherMedia
Eesti keelt kõnelevate lastevanemate seas läbi viidud küsitlus näitas, et 74% vanematest sooviksid osaleda laste vaimset tervist puudutavatel koolitustel ning 20% tunnevad enim huvi laste füüsilise tervise teemade vastu.

Kõige enam sooviksid vanemad infot just laste käitumisraskuste, stressi ja depressiooni, hirmude, aktiivsus- ja tähelepanuhäire ning koolikiusamise kohta, kirjutab Pealinn.

Juba 10 aastat lastevanematele koolitusi korraldanud ja tänavu vanematele suunatud videokoolituste portaali avanud vanemakoolitused.ee juhi Anneli Pärlini sõnul kinnitab küsitluse tulemus koolitusportaali videovaatamiste statistikat.

"Meie kõige populaarsem loeng käsitleb käitumisprobleeme, kus eripedagoog-kasvatusnõustaja räägib, mis võib olla nende probleemide põhjuseks ja millal peaks abi otsima. Et just see loeng meil kõige vaadatumaks on osutunud, viitab ka meedias palju räägitud käitumisraskuste kasvule. Aga mis ehk veelgi tähtsam - see viitab lastevanemate teadlikkuse tõstmise vajalikkusele. Miks need probleemid tekivad, kuidas neid saaks ennetada ja kuidas lapsi aidata, selles osas on vanemate informeeritus endiselt vähene," rääkis Pärlin.

Ta tõi välja, et laste vaimset tervist puudutavate teemade osas soovivad vanemad enim infot käitumisraskuste kohta, samuti laste stressi ja depressiooni, hirmude, aktiivsus- ja tähelepanuhäire, koolikiusamise, lasteaias või koolis sotsialiseerumise ning suhete kohta lahku läinud peres.

Samuti võtaksid vanemad osa koolitustest, kus käsitletaks selliseid kasvatuslikke teemasid nagu piiride seadmine ja enesekehtestamine, samuti karistamine, viha taltsutamine, aga ka tunnustamine ja motiveerimine.

Olulisemate laste füüsilist tervist puudutavate teemadena tõid vanemad küsitluses kõige enam välja laste toitumise teema - kuidas saada laps sööma ja kui palju peaks laps sööma, mis on toitumishäired ja toidutalumatus ning kuidas nendega toime tulla. Samuti soovisid vanemad rohkem infot erinevate haigusseisundite, laste kehalise aktiivsuse ja traumade kohta.

Äripäev
21. December 2017, 12:09

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi