Seadus ei luba rõdul suitsetada

Sotsiaalministeeriumi hinnangul ei ole vaja seadusi karmistada, et piirata kortermaja aknal või rõdul suitsetamist.

Riigikogu õiguskomisjon pöördus sotsiaalministeeriumi arvamuse saamiseks seoses inimeste pöördumisega, kes palusid täiendada seadusandlust.

Pöördujad teatasid soovist, et seadusandlus kaitseks kodu ja puhast õhku hingata soovivaid mittesuitsetajaid, "sealhulgas lapsi ning võimalikult välistaks olukordi, kus suitsu tuleb sisse hingata."

Sotsiaalministeerium vastas, et korteriomandiseaduse kohaselt on korteriomanik kohustatud talle kuuluva korteriomandi reaalosa kasutamisel hoiduma tegevustest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud.

"Rõdul pidev suitsetamine, grillimine, alkoholi tarbimine, valju muusika kuulamine jne on tegevused, millega kaasnev õhus leviv suits või müra võib olla teist korteriomanikku häiriv ja tavakasutuse piire ületav tegevus, mille puhul võib teine korteriomanik sekkuda ja nõuda teda häiriva tegevuse lõpetamist," viitas ministeerium seadusele.

Tubakaseaduse alusel kortermajade rõdudel ja akendel suitsetamise keelu
kehtestamise analüüsil jõuti sotsiaalministeeriumi vastuskirja kohaselt järeldusele, et parim lahendus on probleemile läheneda korteriühistu kaudu, tõstatades teema korteriühistu üldkoosolekul ning lisades vastavad nõuded ühistu heakorraeeskirjadesse või kodukorda.

Sellest suvest jõustusid uued piirangud suitsetamisele  avalikus ruumis.

Äripäev
18. December 2017, 11:53

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi