Aitame koos koolipoiss Jürgeni jalule

10aastane Jürgen
10aastane JürgenFoto: Erakogu
Jürgen oli just lõpetanud 2. klassi Nissi Põhikoolis, kui ta 2016. aastal pärast jaanipäeva tiigis sõpradega torudel mängides vee alla kukkus. Ta päästeti, kuid vee all olnud minutid olid liiga pikad ja ta sai ajukahjustuse.

 

Pärast õnnetust oli Jürgen 2,5 kuud koomas. Seni aktiivne kergejõustiklane, jalgpallifänn ja viiulimängija on nüüdseks voodisse aheldatud. Ta on kaotanud kõnevõime, jäsemed on jäikunud ja lihased lamamisest kärbunud.

Aga tema soov elada ja liikuda on väga suur. Nii on tema taastumine olnud suurte elusammudega. Täna seda seda veel vara öelda, aga tema ravivad spetsialistid näevad Jürgeni tahet ja pere usub, et see laps võib liikuma ja käima hakata. 

Seepärast pöördumegi teie poole – aitame Jürgenit!

Jürgen naeratab temaga suhtlemise peale, vahepeal isegi naerab laginal ning reageerib oma nimele. Samas krimpsutab kulmu ebameeldivuse peale ja nutab, kui on valus. See annab märku tema teadvelolekust.

Jürgen sööb gastrostoomi (kõhtu paigaldatud toru) abil 5 korda päevas blendrist läbi lastud toitu ja õpib praegu neelama. Järelevalve all saab ta Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsiooni keskuses juba veidi ka tahkemat toitu, aga ema-isa kodus ei julge seda veel anda, kartes, et äkki ta ei neela ja nad võivad poja lämmatada.

Jõulukuul naeratab ta voodist vasakule seinale pandud tema enda joonistatud päkapiku peale. Viimasest Haapsalus käigust saati tõstab ta juba pead, teda puusadest keerates tõstab ta ise käed järgi. 

Isa treeningsõprade abil kingitud spetsiaalse bussiga käib Jürgen oma ratastoolis Raikküla koolis  hooldusõppe klassis. Ta kuulab hea meelega lastelaulude plaate, naudib mullivanni. Tema silmad lähevad elevile, kui külla tulevad vanemad õed või ema-isa räägivad, et minnakse autoga sõitma.

Jürgeni ema tuli peale õnnetust töölt ära ja saab nüüd hooldusõe palka 56€ kuus. Isa läks peale õnnetust tööle sugulase juurde, kes võimaldab käia tööl paindlikult, et pere saaks Jürgeniga hoolduskoolis, Pärnus arstil ja Haapsalus teraapiates käia.

Jürgen sai see nädal jalgadele ortoosid, tal on valus ja tõrgub, aga ema püüab nendega jalalabasid õigesse asendisse tagasi painutada. Järgmise sammuna vajab ta seismislauda, et vaikselt harjutada oma organismi taas vertikaalses asendis olema. Tema kasv ei ole peatunud, seega on praegune ratastool talle juba väikseks jäämas. Tema emal on raskusi kasvava poja pesemisega kitsa duši all ja lihaste hoolduseks soovitatakse massaaživanni, mida kahjuks pole perel võimalik soetada.KUIDAS SAAME JÜRGENIT AIDATA?
* Kui Sa näed võimalust toetada Jürgenit erinevate teraapiate ja raviga mitteseotud kulude katmiseks, anneta palun Jürgenile avatud kontole.
* Kui Sul on osavad käed kudumaks Jürgenile kampsun laiade varrukatega ja lukuga, et tema käed mahuksid läbi, siis oleks Jürgenil talvel soojem.
* Tema ravi kiirendaks oluliselt, kui oleks füsioterapeut, kes oleks nõus heast tahtest käima Jürgeni kodus (ca 50 km Tallinnast) temaga tegelemas või oleks raha, et füsioterapeudie selle eest maksta. Hetkel on Jürgenil tänu kodukandi inimeste annetusele jaanuari lõpuni ultraheliteraapias võimalik käia. Edasi sõltub siinsest algatusest.

Lisaks meeldivad Jürgenile:
- jalanõude asemel sussid, millel oleks nt lambanahast vm tald;
- laste muusikaplaadid (olemas Rong see sõitis..., Eesti kullafondi lastelaulud, Hea tuju laulud, Onu Remose jutud);
- lasteraamatud, mida pere saaks talle ette lugeda;
- spetsiaalset suuvett Schülke+Octenidol, mida ta haigla arstide sõnul tohib ka neelata (tema hambaid praegu veel pesta ei saa);
- köögikapp Jürgeni spetsiaaltoitude hoiustamiseks;
- käsitolmuimeja;
- poiste riideid pikkusele 150 cm, sh kampsunid ja üleriided peaksid olema lukuga, võib mõelda ka suuremate suuruste peale, sest tegu on ju kasvava lapsega. Poisile sobivad jalanõud nr 38.

Söök aitab lapsel kasvada. Küsisime milliste toitude peale Jürgenil silm särama läheb?
- erinevad pudrud - neid ta ootab kui hommikuti, kui oma ringutused ära teeb;
- laste purgitoite, kuhu ema blenderdatud liha lisab;
- külmutatud juurviljad;
- erinevad soojad teed (eelkõige annab pere kummeli või fenkoli teed, et tema seedimist toetada).

Kui Sul on võimalik Jürgenit kasvõi mõnega neist asjadest toetada, palun kirjuta siia. Kogume jaanuari lõpuks asjad kokku ja aitame läbi veeteraapia kodus, tema arengut toetavate asjade ja täisväärtusliku toiduga Jürgeni ühiselt käima!

Hetkel on kaetud kulud tema liikumist abistamiseks vahendite soetamiseks. Kogume nüüd raha talle vannitoa ehitamiseks, terapeuti jaoks, kes kiirendaks taastumist, kütuseraha hoolduskoolis käimiseks jm toetust, mis aitab Jürgenil kiiremini taastuda.


Jürgen haigevoodis
Jürgen haigevoodisFoto:

Abi on juba teel

Üks Jürgeni abikampaania looja, Gerly Kedelauk kommenteeris ööpäev pärast üleskutset Jürgeni jaoks Facebooki loodud lehel järgmist:

24 tunniga on Jürgeni toetuseks rahalise abikäe ulatanud veidi üle 1000 inimese ja ka mõni firma. Tohutu tänu! Teame koos perega, et iga annetuse taga on suur soov aidata ja see on suurendab iga summa väärtust veelgi.
Ootamatu üllatusena ja pisarateni liigutav on ülekannete juures selgitused, head soovid, millest toome välja 2:
„Lähme koos jalutama“
„Minu 8 aastane poeg ootab, et saab Jürgeniga jalgpalli mängida“

Meil on olemas järgmised asjad:
* Ratastool – ühe firma abil saab pere ise välja valida sobivaima (annetaja nime ei ole avaldatud, sest pole luba veel avaldamiseks)
* Mullivann – Balteco hakkab valmistama temale sobivat
* Puljongid – Foodstudio on nõus regulaarselt aitama
* Mahlad – Heyday saadab kõik tootenäidised ja Jürgen saab valida meelepärased, millega firma on nõus toetama
* Pesukuivati ja liikumisraam – kasutatult heategijatelt inimestelt

Inimestelt on jõudnud esimesed paar lastelaulude plaati ja mitmeid asju kokku lepitud (asjade kogumisega aitab SYNLAB, kuhu saab neid üle Eesti tuua). Rõõmustame Jürgeni pere esimeste asjade üleandmisega 23. detsembril. Lubame, et kõik mis topelt või üle, saab Raikküla kool (kus Jürgen hooldusklassis käib) ja/või tema 3 klassikaaslast seal, kes samamoodi tervisemured ja vajavad erihoolt.

Lisaks on igasuguseid vahvaid algatusi mõttes, nt Jürgeni ja Ta sõprade heaks, perele ühiselt, Jürgenile elamusi kingida jne. Selliseid vahvaid asju võime veel koos mõelda, ka järgmisse aastasse.

Suur tänu ka kõigile teile, kes te olete heateo üleskutset jaganud. Tänan ka firmasid, kus siselistidesse on see saadetud, ilus! Sellest on palju abi olnud!

Liigume annetustega selles suunas, et saame Jürgenile arvatavasti vannitoa ehitada. Pühapäeval läheme ühe heategijaga ehitusfirmast olukorda vaatama ja kulusid hindama. Siis saame vaadata, kas ja kui palju võimalik.

Hoiame üldinfos uuendatuna neid asju, mida veel ei ole ja millega saaks abiks olla.

Äripäev
15. December 2017, 08:47

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi