Gripivaktsiini plaanitud kogus on juba ära müüdud

Selleks hooajaks plaanisid gripivaktsiinide tootjad tuua Eestisse kokku 63 000 annust vaktsiine, mida on veerandi võrra eelmisest hooajast enam, see kogus on aga ravimiameti andmetel juba ära müüdud.

Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar ütles ERRile, et vaktsiini turustamist planeerib ravimi tootja, lähtudes prognoose tehes üldjuhul varasemalt müüdud kogusest.

Ravimiametile teadaolevalt plaanisid gripivaktsiinide tootjad tuua selleks hooajaks Eestisse kokku 63 000 annust. See kogus ületas kogu eelmise hooaja kogust 25 protsendi ehk üle 15 000 annuse võrra, kuid on praeguseks Eestis juba ära müüdud.

"Müügiloa hoidjad otsivad täiendavaid koguseid gripivaktsiine, aga kuna gripihooaja keskel ei ole vaktsiinide juurde tootmine pika tootmisaja tõttu võimalik, saab ravimitootja esindaja täiendavaid annuseid vaktsiine Eestisse tuua ainult teiste riikide varudest kokkuleppel vastavate riikidega," tõdes Saar.

Ta lisas, et sel põhjusel ei pruugi tarned olla stabiilsed ning võib ette tulla tõrkeid. Müügiloa hoidjad on ravimiametit teavitanud võimalusest tuua Eestisse lähiajal juurde mõlemat vaktsiini, kokku enam kui 15 000 annust.

Äripäev
07. November 2017, 16:02

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi