GALERII Regionaalhaigla sai viimaks uue parkla valmis

Regionaalhaigla uuendatud majaesine.
Regionaalhaigla uuendatud majaesine.Foto: PERH
Septembrist saavad regionaalhaigla patsiendid parkida viimaks valmis saanud uues kahetasandilises parklas, haiglasse sisenemiseks on avatud uus peasissepääs.

Regionaalhaigla ajakohastas ka majaesist parki ning erilist tähelepanu on pööratud erivajadustega inimeste liikumismugavusele.

Vaata pilte kauaoodatud parklast siit.

"Äsja avatud uus kahetasandiline parkla leevendab märkimisväärselt seni probleemiks olnud parkimiskohtade nappust," sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Andrus Remmelgas.

Ta lisas, et suurt tähelepanu ollakse pööranud erivajadustega inimeste mugavusele: haiglasse viivad ülekäiguteed ja jalgrajad on liikumiseks sobivaks ehitatud ning peasissepääsu juurde on loodud erivajadustega patsientide parkla.

"Liikumisraskustega patsientidel soovitame kasutada peaukse ees olevaid samal tasapinnal asuvaid parkimiskohti, sealt pääseb uutest liugustest otse haiglasse," lisas Remmelgas.

Tavaparklas on nüüd patsientidele kokku 213 autokohta. Uues parklas on 89 parkimiskohta, lisaks on klientide kasutuses senine kliendiparkla peahoone küljel 124 parkimiskohaga.

Ehitusprojekti käigus kaasajastati ka haigla esine park. Säilitati olemasolevat kõrghaljastust, istutati juurde hulgaliselt põõsaid ja lisati istumiskohti. 

Äripäev
25. September 2017, 12:25

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi