7 asja, mis võiks olla tudengi koduapteegis

Selleks, et õpingud sujuks.
Selleks, et õpingud sujuks.Foto: Scanpix
Ukse ees on uus kooliaasta ja uus ülikooliaasta. Noored pakivad kohvreid, et kolida teise linna või hoopiski teise riiki. Ees ootavad uued väljakutseid. Mis aga võiks tudengipõlves olla olemas apteegikapis?

Seni kuni tudengid sülearvuteid, laadijaid, kõrvaklappe, riideid ja jalanõusid kohvrisse pakivad, on emadel-isadel võimalus koti küljesahtlisse pista ka kõige olulisemad ravimid – et kõik vajalik oleks olemas, kirjutab Südameapteek.

Valuvaigisti - näiteks ibuprofeeni, paratsetamooli tabletid.

Allergiaravimid - näiteks loratiini, tsetirisiini, ebastiini tabletid. Allergilise nohu puhul on hea kaasa panna ka meresoolalahus, millega allergeenid ninast välja loputada.

Nohutabletid - nohu tasub leevendama hakata juba esimeste nohu sümptomite puhul. Seda kergemini ja kiiremini nohust terveneb. 

Plaastrid - 1 karbike erineva suurusega plaastreid peaks alati käepärast olema.

Kurguvalu leevendavad imemistabletid - nii nagu nohuravimitegagi, tasub ka kurguvaluga võidelda kohe kui kurgus kriipima hakkab. Hiljem võib enesetunne väga kiirelt väga kehvaks minna.

Desinfitseeriv sprei 

Söetabletid - esmane ja lihtne vahend kõhumurede ja toidumürgituse leevendamiseks. Kuna söetablette tuleb ühe korraga võtta päris palju – lausa 8-10 tükki, siis tuleks neid kaasa pakkida kohe mitme tabletilehe jagu. Alternatiivina sobivad ka söekapslid. Nende plussiks on see, et kapsleid tuleb päevas võtta vaid 1-3 tükki.

 

Äripäev
26. August 2017, 22:38

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi