Soodusnimekirja tõttu anti üks ravim kohtusse

Ehkki sotsiaalministeeriumi soodusravimite komisjon arvas ühe hüpertensiooniravimi kalli hinna tõttu nimekirjast välja, andis ravimitootja esindaja kohtu poole pöördumine sellele esialgse õiguskaitse raames võimaluse nimekirjas edasi olla.

Tegemist on Boehringer Ingelheimi hüpertensiooniravimiga MicardisPlus, mis ravimiinfo järgi maksab apteekides  umbes 11 eurot ja mille piirhind on 4,48 eurot. Hetkel ravimiinfos sellele ravimile soodustust ei näita. Esmaspäevast, 2. jaanuarist on aga ravimil (ajutiselt) endine soodustus tagasi.

Kes täna või homme tahab ja peab seda ravimit apteegist ostma, saab hinnavahe välja nõuda haigekassalt.

Sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna peaspetsialist Katrin Pudersell selgitas, et ravimifirma ei olnud nõus komisjoni otsusega, samuti polnud ta nõus hinda langetama, vaid pöördus kohtu poole. Kohus aga määras juhtumiga seoses esialgse õiguskaitse, mis tähendab, et ravimile tehtud soodustusi ei tohi muuta. Kuna tehniliselt oli see käskkiri juba ministeeriumist välja läinud, siis alles esmaspäevast, 2. jaanuarist saab kohtumäärust täitma hakata. Seni saab Puderselli sõnul hinnavahe välja küsida haigekassalt.

Ta avaldas lootust, et tegemist on erandiga ja teised ravimitootjad ei hakka samal moel oma ravimeid soodusnimekirjas edasi hoidma.

Kohtumäärus võidakse tema sõnul anda välja olukorras, kus keegi, kes pole rahul tema suhtes tehtud otsusega, esitab selle suhtes kohtule kaebuse ning see kaebus menetlusse võetakse. "Antud juhul ei pidanud ravimitootja võimalikuks soodustusel püsimiseks piisaval määral ravimi hinda langetada ning kaebas tehtud väljaarvamise otsuse selle asemel kohtusse ja taotles ühtlasi ka esmast õiguskaitset," selgitas Pudersell.

Kohus võttis kaebuse menetlusse ning rahuldas esmase õiguskaitse taotluse, mistõttu tuli õiguskaitse täitmise raames kõnealuse ravimi soodustus selle hinnast olenemata ennistada.

"Antud asjaolu ei tähenda, et me selle kõrgema hinnaga nõustuksime, samuti on kavas esitatud õiguskaitse taotluse rahuldamine vaidlustada ning kohtuasja raames ka sisulist vaidlust jätkata. Selline asjade käik ei ole üldiselt tavapärane ning loodame mõistagi, et see ravimitootjatel harjumuspäraseks ei muutu," lisas Pudersell.

Äripäev
31. December 2016, 08:36

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi