Fond pani õla alla väikemehe vähiravile

Poisid mängimas.
Poisid mängimas.Foto: Pexels
Vähiravifond "Kingitud elu" teatas oma FB lehel, et on äsja õla alla pannud ühe 4aastase poisi ravile. Poiss põeb neuroblastoomi ning tema kompleksravi maksumus on orienteeruvalt 200 000 eurot.

Poiss on vähiravifondi “Kingitud elu” seni noorim abisaaja. Ja tema ravi seni kalleim.

Neuroblastoom on laste närvisüsteemiga seotud kasvaja. Eestis diagnoositakse seda 1-2 juhtumit aastas. Keskmiselt ühe juhtumi puhul kahe aasta jooksul on haigus kõrge riskiga - nii ka paraku selle väikese mehe puhul.

Kuidas toetada? www.kingitudelu.ee/toeta

Fondi annetajate toel jõuavad Eestisse kaks ravimit, mida siin pole varem kasutatud. Meie, arstide ja kõigi asjaosaliste eesmärk on üks: et poiss seljataks kasvaja ning elaks täiega!

Hetkel käivad ravi alustamise ettevalmistused. "Meie aga kogume noore mehe heaks sihtotstarbelisi annetusi. Tema ravi on võimalik toetada lisades annetuse selgitusse “4-aastane poiss”," kirjutas fond FB lehel.
Kui raviks peaks kuluma mistahes põhjusel vähem kui 200 000 eurot, kantakse üle jäävad sihtotstarbalised annetused soovi korral tagasi.

"Oleme ligi kolme aasta jooksul võimaldanud ravi, kinkinud lootuse, elupäevi või lausa tervise enam kui sajale Eesti inimesele.
Aita meil samas vaimus jätkata ning teha see kingitus ka kõnealusele 4aastasele poisile ja tema perele," kinnitab fond.

Väikese poisi võitlust raske haigusega toetab omaltpoolt loomulikult ka vähihaigete laste vanemate liit (EVLVL). Liidu esimehe Märt Avandi sõnul toetab liit lapse ravi esialgu 45 000 euroga. Vajadusel ja võimalusel toetab EVLVL peret ka edaspidi.

Äripäev
20. December 2016, 06:29

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi