Koolitüdrukud tõmbasid käima laste diabeediravi

Gümnasistid Merili ja Triin.
Gümnasistid Merili ja Triin.Foto: meiepanus.com
Kaks Tartu Miina Härma gümnaasiumi abiturienti on kogunud aastaga laste diabeedipumbade soetamiseks 10 000 eurot ja koguvad Hooandja abil ka raha raamatu väljaandmiseks.

Hooandjas kirjutavad nad nii: oleme gümnasistid Merili ja Triin ning vajame teie abi oma unistuste ellu viimiseks!

Me soovime avaldada oma kogemusraamatu "Meie tee eduni".

Üle aasta viisime läbi heategevusprojekti "Väike panus, suur mõju" toetamaks diabeeti põdevate laste ja noorte ravi. Projekti jooksul valmistasime nii ise erinevaid käsitööesemeid kui ka kogusime neid. Meie ettevõtmise logoks oli öökull ning seetõttu meisterdasime mitusada öökullist võtmehoidjat, pihu- ja mängulooma.

Esemeid müüsime mitmes Eesti linnas - Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Lisaks korraldasime kaks heategevuskontserti koos tuntud artistidega nende seas Bonzo, Kristjan Kannukene, Annabel Guitar. Oma projekti lõpuüritusena korraldasime Tartu raekoja platsil laste laulupeo "Meie panus", kus esines üle saja viiekümne lapse koos Mari Jürjensi ja bänd Kruuviga.

Meie projekt pälvis rohkelt tähelepanu ja tunnustust. Meil oli au kohtuda isiklikult presidendi Toomas Hendrik Ilvesega ning tänu suurele kajastusele eraldati riigieelarvest diabeedilaste raviks 75 000 eurot. Oma projekti raames kogusime tänu kõikidele headele annetajatele ligi 10 000 eurot, millega saime 8 perele soetada insuliinipumbad ja/või nende tarvikud.

Nüüd soovime oma südamelähedast lugu panna raamatukaante vahele. Me tahame jagada oma vahvaid juhtumisi, emotsioone ja tuua välja õppetunde. Meie sooviks on inspireerida teisi noori ja anda edasi sõnumit - tuleb julgeda suurelt unistada!

Nüüd kutsuvad neiud koole üles heegeldama öökulle edasi kui lapsi öösel valvavate vanemate sümboleid, ja neid pakkuma ettevõtete jõulukingituste soetamiseks. Juba on ettevõtted ka öökulle ostnud.

Äripäev
09. November 2016, 14:04

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi