Kliinikum pakub laupäeval samuti tasuta rinnauuringuid

TÜ kliinikum Tartus.
TÜ kliinikum Tartus.Foto: Delfi
Kuna Eestis kutsub haigekassa ainsana ELis rinnavähi sõeluuringule vaid 50–62aastaseid naisi, aga haigestumus kasvab pidevalt kuni 74. eluaastani, otsustas kliinikumi sõeluuringumeeskond pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti naistele võimalust rindu tasuta uurida.

Samal päeval pakub tasuta rinnauuringuid ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kes kuulutas selle võimaluse välja mõnevõrra varem - ja kohad täitusid poolteise päevaga.

Kliinikumi radioloogiakliiniku meeskond pakub aga samuti Tartu kesklinnas (Tartu Kaubamaja juures) laupäeval, 12. novembril tasuta rinnauuringute päeva raames uuringuid. Kohal on Eesti Vähiliidu Mammograafiabuss, kus tehakse mammograafiat ja Tartu Ülikooli Kliinikumi mobiilne diagnostikakabinet, kus vajadusel saab lisaks teha rindade ultraheliuuringut.

Uuringule on ennekõike oodatud 63–70aastased naised (ka need, kellel pole ravikindlustust), kellel ei ole viimase 2 aasta jooksul rinnauuringut tehtud. Vabade aegade olemasolul võtame uuringule ka 45–49aastaseid (soovitavalt rinnakaebustega) naisi, kellel ei ole rinnauuringut tehtud viimase aasta jooksul.


Tasuta rinnauuringuid tehakse laupäeval, 12. novembril kell 10–16. Uuringul osalemiseks on vajalik etteregistreerumine telefonil 731 9411 (tööpäeviti kell 8–16). Saatekirja vaja ei ole. Sõeluuringu vanusegrupis naistele sel päeval uuringuid ei tehta!
Võimalusel võetakse uuringule ka naisi, kes pöörduvad otse mammograafiabussi.

Äripäev
08. November 2016, 10:54

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi