Energiakapsel, mis aitab südamehaigeid

Koensüüm Q10 on looduslik energiat andev aine, mida on juba üle 25 aasta kasutanud sportlased, vanemad inimesed ja teised energiat vajavad inimesed.

Nüüd on leitud selle aine veelgi suurem potentsiaal. Värkse uuring näitab, et koensüüm Q10 aitab kaasa südame tööle ning pikendab seeläbi südamehaigete eluiga.

Sellised hämmastavad tulemused Q-Symbio uuringus üllatavad kardiolooge ja annavad nõrkade südametega inimestele uue lootuse. Südamepuudulikkusega patsientide seas, kellele anti lisaks nende igapäevastele ravimitele vitamiinilaadset toidulisandit nimega koensüüm Q10, esines 43% vähem surmajuhtumeid võrredes nendega, kes said ainult tavapärast ravi. See uuring avaldati mainekas kardioloogiaajakirjas JACC (Journal of the American College of Cardiology) ja on kogunud üle maailma tuntust. Looduslik toidulisand, mis vähendab surmariski pea poole võrra, on kindlasti levitamist väärt info.

Enam kui lihtsalt energiakapsel

Koensüümi Q10 on juba üle 25 aasta kasutanud inimesed, kellel on vaja lisaenergiat, näiteks sportlased, karjääri-inimesed, pensionärid. Ka tänasel päeval on see 45+ vanuses inimeste seas väga populaarne toidulisand, kuna annab kõikidele keharakkudele energiat juurde. Praeguseks on selgunud, et südamerakud vajavad kõige rohkem energiat ja seega ka koensüümi Q10. Seda kinnitab ka Q-Symbio uuring, millest tuleb välja, et see aine andis südamele nii palju energiat juurde, et kroonilise südamehaigusega inimestel oli palju suurem tõenäosus kauem elada.

KiSel-10 uuringus sarnased tulemused

Q10 häid omadusi näitas ka Rootsis läbi viidud KiSel-10 uuring, mis avaldati mõned aastad varem Rootsi kardioloogide ja arstide poolt. Erinevalt Q-Symbio uuringust viidi see uuring läbi tervete eakate meeste ja naiste seas, kellel ei olnud diagnoositud ühtegi kroonilist haigust. Osalejatele määrati kas 200 milligrammi koensüümi Q10 ja 200 mikrogrammi seleeni (orgaanilise seleenipärmina) või mitteaktiivseid kapsleid ja tablette ehk platseebot. Uuringust tuli välja, et Q10 ja seleeni toidulisandit tarvitanud grupi seas esines 54% vähem suremust südame-veresoonkonna haigustesse.

Tugevam süda, kvaliteetsem elu

Lisaks mõõdeti ultraheli abil inimeste südamelihase tugevust ning ka seal märgati Q10-t ja seleeni tarvitanud inimeste seas oluliselt paranenud tulemusi. Seega oli neil palju kõrgem elukvaliteet, neil oli nii füüsiliselt kui mentaalselt parem enesetunne. Lisaks esines ravigrupis olnud inimeste seas 13% vähem hospitaliseerimisi kui platseebogrupis.

Nii Q-Symbio kui ka KiSel-10 uuring viidi läbi sama koensüüm Q10 preparaadiga, mida valmistatakse unikaalse tootmistehnoloogiaga, et tagada aktiivse koostisosa parim imenduvus organismis.

Miks on dokumentatsioon oluline?

Üha rohkem inimesi kasutab koensüümi Q10, et suurendada oma energiataset. Lisaks näitavad viimasel ajal läbi viidud uuringud, et see aitab keskealistel ja vanematel inimestel oma südant toetada. Isegi noored sportlased kasutavad seda, et südamele energiat juurde anda ja seeläbi tugevamini treenida ning kiiremini taastuda.

Q10 toodete vahel valides on oluline uurida, kas toote kohta on olemas piisavalt teaduslikku dokumentatsiooni. Seda mitte tehes riskite sellega, et Q10 ei imendu kehas. Q-Symbio ja KiSel-10 uuringus kasutatud Q10 toodet on lisaks kasutatud veel rohkem kui 100-s uuringus ning seda peetakse kõige enam dokumenteeritud Q10 tooteks. Seetõttu on toode valitud Rahvusvahelise Koensüüm Q10 Ühingu ICQA (International Coenzyme Q10 Association – ühing, mis koordineerib kõiki Q10 uuringuid üle maailma) referentstooteks.

Kas sa raiskad raha?

Miks on ühed Q10 tooted paremad kui teised?

Kas teadsid, et isegi, kui kaks tehast ostavad täpselt samasuguse tooraine, võib neist välja tulla täiesti erinev toode? Üks neist on kasutu, samas kui teisel on väga suur efektivsus. Selleks, et aru saada, kuidas koensüüm Q10 töötab, peab sellest vitamiinilaadsest ainest rohkem teada saama.

Q10 molekulidel on komme kokku kleepuda ja moodustada suuri tükke või kristalle, mis ei läbi seedeelundkonna seina. Seetõttu läbivad suurem osa Q10 preparaatidest seedeelundkonna ilma, et midagi imenduks.

Unikaalne kuumutamisprotsess

Tavatingimustes lahustuvad need kristallid 49kraadises soojuses. Kuna aga inimese kehatemperatuur on 37.5 kraadi, siis Q10 kristallid ei lõhustu ega jõua vereringesse.

Üks juhtivatest Q10 tootjatest on selle probleemi lahendanud nii, et nad lahustavad Q10-e spetsiaalses taimeõlide segus, mis läbib seejärel unikaalse kuumutamisprotsessi, mis muudab kristalli molekuli struktuuri nii, et see lahustub täielikult juba kehatemperatuuril. Kui kristallid on lahustunud, saab Q10 läbi seedeelundkonna vereringesse siseneda.

Inimuuringud on olulised

Kuigi ülalpool mainitud faktid Q10 kohta (molekuli käitumine, temperatuur) on tõesed, on siiski ainult üks viis näidata, et toidulisand tõesti omab efekti, ja see on läbi inimkatsete. Kui inimkatsetes on näha, et Q10 tõepoolest suudab organismis imenduda, siis nii see ongi.

 

Äripäev
03. October 2016, 08:39

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi