Selle aasta gripivaktsiin arvestab ka "Hongkongi" tüvega

Äsja saabus uudis, et Venemaal peljatakse tänavu hooajalist grippi, kuna oodatakse gripi „Hongkongi“ varianti AH3N2. Eesti terviseametist teatati, et Eestis sel hooajal kasutusel olevas vaktsiinis on nimetatud tüvega arvestatud.

"Selle aasta gripivaktsiinis on arvestatud ja selle koostises on olemas nn „HongKongi“ gripiviiruse tüvi H3N2. Tegemist kolme viirusekomponenti sisaldava vaktsiiniga, neist ühe ma juba nimetasin, veel on kaitse gripiviiruse A/H1N1 ja ühe B gripiviiruse tüve vastu," ütles terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri. 

Eesti apteekides olemasoleva vaktsiini (Vaxigrip) koosseis:
A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 - sarnane tüvi (A/California/7/2009, NYMC X-179A) 15 mikrogrammi HA**

A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2) - sarnane tüvi (A/Hong Kong/4801/2014, NYMC X-263B) 15 mikrogrammi HA**

B/Brisbane/60/2008 - sarnane tüvi (B/Brisbane/60/2008, metsikut tüüpi) 15 mikrogrammi HA**

"Inimese jaoks ei ole tegelikult tähtis, milline gripiviirus teda tabab. Oluline on teada, et gripp on ainus ja ohtlikeim viirushaigus, mille eest on võimalik ennast kaitsta. Isegi kui viirused muutuvad ja seda nad paraku teevad, siis parimat kaitset gripi vastu ei ole kui iga-aastane vaktsineerimine," toonitas Saluri.

Vaktsineerimiseks on praegu kõige õigem aeg, sest gripiviirused veel Eestis ei ringle, mis tähendab et organismil on aega viiruse vastase kaitse kohandamiseks. "Eelmisest aastast mäletame, et inimeste huvi vaktsiini vastu tekkis alles siis, kui gripp juba kohal oli, aga siis algab võidujooks, kas puutute enne kokku viirusega või jõuab kujuneda kaitse või selgub, et te jääte oma otsusega hiljaks ja vaktsiin saab enne apteekidest otsa," rääkis Saluri. Ta lisas, et pole mõtet lasta end segadusse ajada ärevate lugudega, vaid säilitada kaine mõistus ja teha tervist säästvad otsused ära esimesel võimalusel.

Äripäev
29. September 2016, 12:48

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi