Eesti ja Soome vahel tuleb piiriülene digiretsept

Muudatus võimaldab realiseerida digiretsept apteegis nii Eestis kui ka Soomes.
Muudatus võimaldab realiseerida digiretsept apteegis nii Eestis kui ka Soomes.Foto: Scanpix/Caro
Eesti ja Soome vahel peab toimima piiriülene ravi- ja töötuskindlustuse andmete vahetus, mis aitaks parandada teenuste kättesaadavust ja vähendaks bürokraatiat, ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski augusti algul Helsingis toimunud kohtumisel Soome sotsiaalteenuste ministri Juha Rehulaga.

"Kuna väga palju Eesti ja Soome inimesi liigub regulaarselt kahe riigi vahel, siis tuleb nende inimeste elu lihtsustamiseks saada andmed liikuma nii tervise kui muudes valdkondades," sõnas Jevgeni Ossinovski

Paljudel Eesti inimestel on Soomes elades ja töötades vaja esitada Soome ametiasutustele erinevaid tõendeid Eesti registritest, mille esitamine suurendab Eesti saatkonna ja ametiasutuste halduskoormust ning muudab asjaajamise kohmakaks.

“Samas on kõik vajalikud andmed elektroonilistes registrites olemas ning meil on vaja lihtsalt saada Soome ja Eesti ametiasutuste andmebaasid omavahel automatiseeritult suhtlema,“ ütles Ossinovski. Olemasolev X-tee, mille Soomegi kasutusele on võtnud, on selleks tema sõnul hea platvorm.

Kõige esimese praktilise sammuna viiakse ellu digiretsepti piiriülene kasutamine Eesti ja Soome vahel, mille tulemusena tekib Soome elanikel võimalus osta digiretsepti alusel ravimeid Eestist ning Eesti elanikud saavad digiretsepti alusel osta ravimeid Soomest. Paralleelselt töötatakse ka teiste andmete automatiseeritud liikumise kallal. 

 

Äripäev
25. August 2016, 16:37

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi