Nägu võib reeta tervisehäda

Kui arvestada, et hea jume on meie arvates seotud hea tervisega, tundub mõistlik eeldada, et nahaprobleemid võivad viidata terviseprobleemidele.

Näokaardistamise (Face Mapping) tehnoloogia kohaselt annab see, mis toimub naha pinnal, vägagi selge pildi sellest, mis leiab aset keha sees.
Face Mapping tehnoloogia aluseks on iidsed Hiina meditsiini ja ajurveeda põhimõtted ning see seostab nahaga toimuvaid muutusi inimese sees toimuvaga. See aitab meil diagnoosida nahaprobleemide algpõhjusi ja annab märku võimalikest teistest terviseprobleemidest, mis võivad rohkem tähelepanu vajada.
Allpool on täpsemalt kirjeldatud, mida võib teie nahk teie tervise kohta öelda!

Piirkond: Otsmik
Seotud piirkond: Maks, sapipõis
Selgitus: Otsmik on seotud närvisüsteemi tegevusega ja seedimisega. Seetõttu võib siin avalduda stressi ja pikatoimelise seedeelundkonna mõju.
Mida teha: Vältige suhkru- ja rasvarikkaid töödeldud toiduaineid ning tarbige palju kiudainerikkaid puu- ja juurvilju, et oma seedeelundkonnale tööd anda. Leevendage stressi meditatsiooni, jooga või muu tegevuse abil, mis teil lõdvestuda aitab. Võite proovida ka juua võililleteed või värsket sidrunimahla sooja veega, mis maksast loomulikul teel toksiinid eemaldab.

Piirkond: Kulmude vahelise ala parem pool
Seotud piirkond: Maksaga seonduvad emotsioonid
Selgitus: Näoilmed annavad meile kohe märku, kuidas me end tunneme. Kuid näojoonte kaardistamist on kasutatud juba sajandite vältel, et aidata meil kindlaks teha, mis meil stressi põhjustab ning kuidas see meie tervist mõjutab. Selle piirkonna nahaprobleemid ja kortsud võivad viidata tagasi hoitud vihale, mis avaldab mõju teie maksale.
Mida teha: Vabanege sellest vihast! Aidata võib jooga, nõustamine, reiki, päevikupidamine või mistahes ravimeetod, mille abil saate kogunenud negatiivsetest emotsioonidest tervislikul viisil vabaneda. Vähendage alkoholi ja kõrge rasvasisaldusega toiduainete tarbimist, mis maksa tööle survet avaldavad.

Piirkond: Kulmude vahelise ala vasak pool
Seotud piirkond: Põrnaga seonduvad emotsioonid
Selgitus: Siin esinevad jooned võivad viidata tagasi hoitud emotsioonidele, mis avaldavad mõju teie põrnale.
Mida teha: Uurige tehnikaid, mille abil saaksite vabaneda vanast seisvast emotsionaalsest energiast. Kasulikeks variantideks on reiki, jooga, nõustamine, päevikupidamine, hingamisharjutused ja meditatsioon.

Piirkond: Silmad
Seotud piirkond: Liigesed, kilpnääre ja soolestik
Selgitus: Silmi nimetatakse hinge peegliks, kuid nad võivad olla ka teie tervise peegel! Iirise liigne valgenemine võib viidata liigeste taandarengule, väiksema suurusega iirised on aga seotud üldisema iseloomuga liigeseprobleemidega. Iirise 'laigustumine' võib viidata nõrgale ainete imendumisele soolestikus. Ning kui te märkate, et iirist ümbritseb hele rõngas, võib see olla tingitud liigsest soola- ja suhkrutarbimisest.
Mida teha: Hellitage oma liigeseid põletikuvastaste toiduainetega, nagu näiteks õlirikas kala, pähklid, linaseemned, orgaaniline kondipuljong (kui te tarbite liha), kurkum ja ingver. Piirake kofeiini, suhkru, soola ja töödeldud toiduainete tarbimist, mis võivad põletikku soodustada.

Piirkond: Silmade alune
Seotud piirkond: Neerud
Selgitus: Paistes alumised silmalaud viitavad neerude toime häiretele, samuti tumedad pundunud 'kotid' silmade all.
Mida teha: Jooge ohtralt filtreeritud vett, sest veepuudus põhjustab neerudele survet ja ei lase neil elutähtsaid toiminguid teostada. Hoolitsege neerupealiste eest, tagades piisava une ja vähese stressi. Lisaks vältige kohvi ja alkoholi, mis on dehüdreeriva toimega.

Piirkond: Põsed
Seotud piirkond: Kopsud, imendumishäired, aeglane ainevahetus
Selgitus: Laigud põskedel võivad viidata aeglustunud ainevahetusele ja toitainete vähenenud imendumisele. Lisaks sellele on põski tavaliselt seostatud kopsude tööga.
Mida teha: Proovige hingamisharjutusi, et kopse paremini hapnikuga varustada ja kopsumahtu suurendada. Suurendage veidi ka oma südame töökoormust, et ka kopsude tööd stimuleerida ja ainevahetust parandada. Jälgige, et te tarbitava toidu korralikult läbi mäluksite - nii vähendate seedimis- ja imendustegevusele avalduvat koormust. Lisaks sellele võib rohelise tee joomine ja rikkalikult antioksüdante sisaldav toidusedel aidata kaitsta tundlikku põsenahka levinud õhusaasteainete kahjustuste eest.

Piirkond: Nina
Seotud piirkond: Kardiovaskulaarsüsteem
Selgitus: Nina arvatakse olevat seotud vereringega, seetõttu võivad selles piirkonnas esinevad nahaprobleemid viidata vererõhuprobleemidele.
Mida teha: Tarbige rohkem südamele kasulikke toiduaineid, nagu näiteks avokaadod, pähklid, külmpressitud oliivõli ja suure õlisisaldusega kala (või linaseemned, kui te olete taimetoitlane). Piirake kohvi ja alkoholi tarbimist, kuna see võib kardiovaskulaarsüsteemi tööd kunstlikult stimuleerida.

Piirkond: Alahuul
Seotud piirkond: Seedeelundkond
Selgitus: Alahuul võib viidata konkreetselt soolestiku tööle. Pruunid tähnid võivad näidata probleeme, mis on seotud seedimishäirete või seedeensüümide ebarahuldava toimega. Lisaks sellele võib see viidata ka ussidele või parasiitidele soolestikus. Kahvatud huuled võivad olla varase aneemia staadiumi märgiks.
Mida teha: Võite proovida kvaliteetset probiootilist või loodusravi. Jälgige, et teie toidusedel sisaldaks ohtralt rauarikkaid toiduaineid, nagu näiteks kaunviljad, rohelised lehtköögiviljad ja punane tailiha (viimane mõistagi siis, kui te pole taimetoitlane).

Piirkond: Keel
Seotud piirkond: Kopsud, liigne toksiinide kogus
Selgitus: Keel näitab suurepäraselt teie organismi tervist! Parimaid vihjeid leiate siis, kui kontrollite selle pinda hommikul pärast ärkamist. Valged rõngad keskel või tagumises piirkonnas võivad olla märk soolestikus esinevatest toksiinidest. Karedus või 'vaht' keele väliskülgedel võib olla seotud kopsude nõrga toimega.
Mida teha: Vabanege soovimatutest toksiinidest! Proovige 3-päevast ravikuuri, lisage toidusedelisse rohkem toksiine eemaldavaid toiduaineid ning katsetage puhastada keelt spetsiaalse abivahendiga! Kopsude töö toetamiseks võite proovida südamele suunatud harjutusi ja meditatsiooni, millega kaasneb sügav hingamine.

Piirkond: Lõug
Seotud piirkond: Hormoonid, stress
Selgitus: Naised, kas te olete märganud, et teatud päevade ajal kipuvad teie lõua ümbrusse plekid tekkima? Seda põhjustab asjaolu, et tegemist on näo piirkonnaga, kus ilmnevad hormonaalse ebatasakaalu ja stressirohkete emotsioonide mõjud.
Mida teha: Proovige hormoone toetavat makapulbrit ja vältige mittelooduslikke ilutooteid või puhastusvahendeid, sest need võivad sisaldada mürkaineid, mis kahjustavad sisenõresüsteemi. Lisaks sellele pöörake enne päevade algust oma nahale veidi rohkem tähelepanu. Samuti rakendage meetmeid stressi vähendamiseks ning võimaldage oma kaunile kehale rohkesti puhkust ja und!

Allikas foodmatters.tv.

Äripäev
21. July 2016, 09:17

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi