Loe ajaviiteks raamatuid Ravi t polikliinikus

Raamaturiiul ITK Ravi t üksuses.
Raamaturiiul ITK Ravi t üksuses.Foto: ITK
Ida-Tallinna Keskhaiglas Ravi t saab arsti vastuvõttu ootav patsient sisustada aega raamatut lugedes, teatas haigla esindaja.

Ida-Tallinna Keskhaigla avas Ravi üksuse radioloogia registratuuri juures raamaturiiuli, kust kõik arsti vastuvõttu ootavad patsiendid saavad aja sisustamiseks endale meelepärast lugemist võtta. Raamatud koguti kokku haigla töötajatelt.

„Arsti vastuvõttu ootavat patsienti valdavad erinevad emotsioonid – nendeks võivad olla nii ootusärevus kui igavus. Nüüd on patsiendil võimalus raamatuga mõtted mujale viia. Nimelt on meil avatud riiul, kust patsiendid saavad võtta endale toredat ja kasulikku lugemist,” kommenteeris turundusosakonna juhataja Inge Suder. „Selline mõte tekkis siis, kui nägime, kui paljud inimesed sisustavad ooteaega nutitelefoniga. Tahtsime neile pakkuda alternatiivset lahendust ning suunata inimesi rohkem lugema.”

Suder lisas, et riiul on silmakliiniku/polikliiniku 0-korrusel radioloogias, kus inimesi on palju kompaktselt koos. "Lisaks tullakse saatjatega, kes jäävad ukse taha ootele. Ka EMO on kohe ukse taga, kus ka inimesed, kes on juba suunatud edasistele tegevustele, ootavad vastuvõttu - riiul on ka nende käeulatuses," jätkas Suder.  

Tema sõnul vaadatakse, kuidas huvi ja kasutatavus sellel riiulil on ja siis tehakse edasised otsused järgmiste riiulite osas.

Suder lisas, et raamatuaktsiooni teise hea küljena said haigla töötajate kasutuna seisvad raamatud endale justkui uue elu.

ITK raamatud on märgistatud haigla kleepsudega. Kõik patsiendid võivad haigla raamaturiiulit täiendada oma üleliigsete ja kasutuna seisvate raamatutega.

Äripäev
20. July 2016, 10:54

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi