Personaalne ravimikapp nutitelefonis

MediKeep logo
MediKeep logoFoto: Ettevõte
Mobiilirakenduse MediKeep uuenenud versioon pakub lastega peredele personaalse ravimikapi analüüsi ravimite koostoimete suhtes.

MediKeep eesmärk on lihtsustada peamiselt väikelastega perede ravimihaldust. "Patsiendil on kasulik MediKeepi kasutada, sest oleme analüüsinud, et see aitaks väikelastega peredel ravimikuludelt aastas hoida kokku vähemalt 25 eurot lapse kohta," rääkis MediKeep juhatuse liige Kerti Alev. Tema sõnul jookseb lapsevanem  alati kohe apteeki pärast perearsti külastust, et osta ravim. "Ta ei mäleta, mis tal kodus olemas on. Tihti on siis ravimeid kodus topelt või sama toimeainega erinevatelt tootjatelt. MediKeep sai ehitatud, kuna mul on endal kaks väikest last ja ma tahtsin oma ravimikarpi mingit korda tuua," selgitas ta.

Kõige tähelepanuväärsemaks MediKeep funktsiooniks võib tema sõnul pidada ravimikapis sisalduvate ravimite vaheliste koostoimete analüüsi, mis põhineb Skandinaavias väljatöötatud ravimite koostoimete andmebaasi SFINX patsiendiversioonil. "Kui kasutaja kapis on midagi ohtlikku on - ravimeid mida ei tohiks koos võtta -  siis meie äpp selle ka välja näitab," selgitas ta.  

Lisaks on loodud meelespeade süsteem, kus võetud meelespead (ravimid või vitamiinid) jooksevad kokku tervisepäevikusse. Vajadusel saab sinna vabatekstina lisada sümptomeid või muid märkmeid. Pere- või eriarsti külastades on nii lihtsam meenutada, mida võeti või millal midagi juhtus. Lisaks annab rakendus teada, kui ravim hakkab otsa saama või aeguma.

Eesti piires on lähima apteegi leidmiseks võimalik kasutada kaarti. Rakenduses on ligi 70 000 ravimi pakendi nimetust ja üle 20 000 triipkoodi. Kuigi kõik triipkoodid ei anna veel pakenditele vasteid, loodetakse kasutajate abil pakendid ja EAN-koodid kiiremini vastavusse saada ja aidata saab igaüks, kes lisab triipkoodile pakendi, millele kohe vastet ei leitud.

Viimase, kuid mitte vähem olulise funktsioonina on välja toodud interaktiivse ravimikapi jagamine pereliikmete või hooldajate vahel. Kuigi ravimikapp võib perel olla ühine, saab meelespead määrata ja tervisepäevikut hallata igaüks eraldi.

Tulevikuplaan näeb MediKeep’i jaoks ette uute funktsioonide lisamist, nagu tervisepäeviku jagamine arstiga ja selle info graafiliseks muutmist.  Sedasi oleks nii arstil kui ka kasutajal  kergem hoomata, millal näiteks anti lapsele viimati antibiootikumi või kui tõhusalt on mõjunud korrapärane ravimite võtmine.

Rakendus on saadaval nii iTunes’is kui ka Google Play’s. Äpp on kõigile kasutajatele tasuta.

MediKeep OÜ loodi eesmärgiga lihtsustada peamiselt väikelastega perede ravimihaldust.

 

Äripäev
12. May 2016, 10:31

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi