Mars Food annab teada, kui sageli nende toitu süüa tohib

Uncle Bensi kastmed.
Uncle Bensi kastmed.Foto: http://www.euractiv.com
Uncle Bens´i, Dolmio jm tuntud kaubamärkide tootja Mars Foods annab lähikuudel juhiseid, milliseid nende toitusid tohib tarvitada igapäevaselt ja milliseid "aeg-ajalt".

Toidutööstuskontsern Mars Food on otsustanud vastavad juhised lisada pakendile.

"Selleks, et säilitada autentne retsepti olemus, on mõned Marsi toiduained on kõrgema soola-, suhkru- või rasvasisaldusega. Kuna need tooted ei ole mõeldud igapäevaseks söömiseks, annabki Mars Food tarbijatele juhiseid, kui sageli neid sööke tuleks tarbida, et säiliks tasakaalustatud toitumine, "ütles firma esindaja oma avalduses.

Mars Food tahab vähendada oma toodete soolasust 20% võrra aastaks 2021. Suhkrut vähendatakse piiratud arv kastmetes ja kergetes suupistetes aastaks 2018.

Lisaks plaanib ettevõte tagada, et kõik tomatil baseeruvad purgitooted sisaldaksid vähemalt ühte portsjonit köögivilja.

Peakorteriga Brüsselis asuv Mars Food on üks suuremaid maailma toidutootjaid ning omab selliseid kaubamärke nagu Wrigley, Dolmio, Miracoli, Uncle Ben, M&M ja Snickers.

Euroopa Komisjon ütles jaanuaris, et tahab saavutada vähemalt 10%-lise suhkru vähendamise ELis toodetud toitudes keskmiselt aastaks 2020. aastaks. Muu hulgas võitleb see laste ülekaalulisuse vastu.

Äripäev
19. April 2016, 14:32

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi