Eestis niidab gripp eelkõige koolilapsi

Hetkel on Eestis grippi aigestunute hulgas kõige enam koolilapsi, teatas terviseamet. Haigestumus kasvas ka vanemaealiste inimeste hulgas.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestumine on stabiliseerutud, kuid püsib suhteliselt kõrgel tasemel. 6. nädalal (08.- 14.02 .2016) pöördus arstide poole 7751 haigestunut, neist 42  protsenti olid lapsed.  

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 590,2. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus  Harjumaal, Ida-Virumaal, Narvas, Jõgeva-, Lääne- ja Tartumaal.

Haigestunute hulgas on kõige enam koolilapsi. Haigestumus kasvas vanemaealiste inimeste hulgas, teistes vanusrühmades püsis haigestumine samal tasemel või langes.

Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal hakkas pisut langema jäädes 70 protsendini (6. nädal 77%), samas kahekordistus  RS-viirusega seotud haigestumiste arv (14,4%), mis oli väikelaste, kuni 4-aastaste hulgas haigestumuse kasvu põhjuseks. 

Möödunud nädalal lisandus veel üks surmajuhtum. Inimene oli jaanuari lõpust alates intensiivravil, kus kõikidele kasutusele võetud ravimeetmetele vaatamata tema elu päästa ei suudetud. Seitsme haigla andmete põhjal on gripi tõttu surnud kuus inimest vanuses 53 - 91 eluaastat. Kõik kuulusid riskirühmadesse.   

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-süsteem) kaudu registreeritud andmete põhjal saab grippi haigestumise intensiivsust hinnata keskmiseks ning gripilevikut laialdaseks.

Äripäev
17. February 2016, 17:15

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi