Jooga abil on võimalik isegi hallidest juustest lahti saada

Tiibeti Ne Džang jooga harjutused on olenemata võimsast tervendavast mõjust üllatavalt lihtsad. "Neid võib osati sooritada ka pintsaklipslasel töörüüs ja kontsakandjal kostüümis," kinnitab joogaõpetaja Silva Soobik.

Tegu on ainulaadse joogastiiliga, mis võib osaliselt noorustki tagasi tuua, kindlasti aga parandab tervist, mis meil kõigil kipub 21. sajandi tormakas elutempos käest libisema. Täpsemalt räägib sellest põnevast joogastiilist joogaõpetaja Silva Soobik Pealinna ajalehes.

12. märtsil Tallinna Kultuurikatlas toimuval talvisel joogafestivalil on üheks paljudest programmipunktidest Tiibeti Ne Džang jooga tutvustamine nii sõnas kui teos.

Talvisel joogafestivalil räägite Tiibeti Ne Džang jooga saladustest — mis teeb antud joogastiili eriliseks?

Tegu on Tiibeti budismis Kalatšakra traditsioonis kasutatavate harjutustega, mida vaimsed meistrid kasutasid salaõpetusena oma praktikate juures teel virgumisele ja vikerkaarekeha saavutamisele. Seega on need harjutused sobilikud mitte ainult haigustest vabanemiseks ja ennetamiseks ning parema enesetunde saavutamiseks, vaid ka tugeva aluspõhja loomiseks vaimse tasakaalu saavutamisel ning meelelise arengu teel.

Kellele peamiselt sobib?

Kogu eelneva uhke jutu juures kõrgete vaimsete ja füüsiliste tulemuste saavutamisest Ne Džang jooga abil tunduvad selle süsteemi harjutused esmapilgul uskumatult lihtsad. Neid võib osati sooritada ka pintsaklipslasel töörüüs ja kontsakandjal kostüümis. Tiibeti arstid soovitavad valitud harjutusi  väga edukate tulemustega vastavalt anamneesile patsientidele, olemata nende joogaalasest või sportlikust taustast. Seega sobib Ne Džang jooga ühest küljest täiesti tavalisele inimesele, kes soovib oma tervist ja reibast enesetunnet hoida või taastada. Ne Džangi viljelejate teise otsa kuuluvad, nagu öeldud, väga kõrgete vaimsete realisatsioonitulemustega joogid, rakendades neid oma meditatsioonipraktikate kirevas koosluses keha füüsist ja energiakanaleid puhastava vahendina.

Kirjeldage palun Tiibeti Ne Džang joogat neile, kes joogaga varem tegelenud pole.

Üldiselt kirjeldades võib märkida, et enamike neid harjutusi tehakse istudes (soovitavalt rätsepistes või võimalusel lootosistes), täpse kehahoiu ning teatud kindla õpetuse järgi sooritatud hingepeetusega. Kuna Tiibeti meditsiini süsteemis omavad enamik meeleorganeid tugevaid seoseid kindlate siseorganite või organsüsteemidega, siis tehakse tööd algatuseks keele, silmade, nina, kõrvade ja huultega. Tegeletakse kaela, pea, enamike liigeste, kõhu ja rindkerega. Kokkuvõttes töötatakse 24 harjutusega läbi kogu keha energeetiline ja füüsiline tasand, millest nagu mainitud, ei jää positiivse laenguta ka meie mentaalne ja vaimne baas. Nende harjutustega on paljud patsiendid saanud abi seede- ja aineveahetuse probleemidele, südamehaigustele, hingamisüsteemi hädadele, sealhulgas sinusiidi, astma ja onkoloogiliste haiguste puhul.
Ette on tulnud ka juhtumeid, kus Ne Džangi süstemaatilise viljelemise tulemusel on hallid juuksed loomulikul teel muutunud taas tumedaks, mis viitab keha bioloogilise ea vähenemisele.

Terve artikkel Pealinna lehest.

Äripäev
31. January 2016, 10:59

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi