Tallinnas on 29% perearstikeskustest linnaosapõhised

Tallinnas on olnud pidevalt segadus sellega, et paljud perearstid võtavad nimistusse patsiente üle linna, kuid samas oleks kasulikum, kui patsiendid elaksid arstikeskuse lähedal.

Terviseamet annab teada, et ligi kolmandiku perearstikeskustega juba nii ongi. Reedese, 29. jaanuari seisuga on Tallinnas muudetud linnaosapõhiseks 79 perearsti teeninduspiirkonnad 268st,  nende hulgas on ka päris uute nimistute avamisi, teatas terviseamet.  Linnaosapõhiseid teeninduspiirkondi leiab Kristiine, Haabersti, Kesklinna, Pirita ja Nõmme linnaosadest.

Samuti on igas linnaosas perearste, kelle teeninduspiirkond on linnaosapõhine ja kelle nimistu piirsuurus pole täitunud. Juhul kui inimene ei leia Terviseameti registrist mveeb.sm.ee oma tänavat ühegi perearsti teeninduspiirkonnast, saab ta registreerida ennast linnaosapõhise teeninduspiirkonnaga perearsti juurde. Infot linnaosapõhiste perearstide kohta saab Terviseameti kodulehelt või peremeditsiini osakonna peaspetsialistilt Ive Vikströmilt: ive.vikstrom|ä|terviseamet.ee, tel 6509850.

Äripäev
29. January 2016, 13:18

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi