Vene teater kingib rinnakabineti külastajatele teatripiletid

Pilt lavastusest.
Pilt lavastusest.Foto: Vene teater
Vene teater kingib järgmisel nädalal ITK rinnakabineti külastajatele tasuta teatripiletid Gogoli komöödiale "Mängurid".

Vene Teatri ja Ida-Tallinna Keskhaigla koostöös saavad jaanuari teisel nädalal rinnakabinetti külastavad patsiendid nautida soovi korral tasuta Vene Teatri etendust, teatab haigla koduleht.

Jagamisele lähevad 25 piletit 20. jaanuaril toimuvale Vene kirjandusklassiku Nikolai Gogoli etendusele „Mängurid“.

Vene Teater on koostöös Ida-Tallinna Keskhaiglaga kinkinud rinna- ja mammograafiakabineti külastajatele pileteid juba üle kahe aasta.

Siit infot etenduse kohta:

Lavastaja Sergei Fedotov (Perm)
Kunstnik Jekaterina Sedova 
Muusikaline kujundus Aleksandr Žedeljov
Valguskujundus Sergei Mironov
Liikumisjuht Olga Privis

Ei ole olemas hasarti tekitavat vempu, kui kollektiivne kelmus. Ja polegi nii oluline, mis mäng see on – näitemäng või kaardimäng. Vene Teatris lavastas „Mängurid” Kuldse Maski preemia mitmekordne laureaat, Permist pärit lavastaja Sergei Fedotov. Fedotovi poolt loodud uues müstifikatsioonis muutub idee halastamatust pettusest kütkestavaks ja virtuoosseks näitemänguks. Tegelikult on aga kaval Gogol juba ise nii korraldanud, et selles müstilises loos on tuntavalt kohal mustad jõud, kelle võimusesse satuvad nii petturid kui ka petetud.

«Mängurites” on sisu allteksti kanda, hingelist seisundit väljendavad siin mängurite osavalt kaarte segavad käed ja paljutähenduslikud näoilmed… Müstifitseeritud komöödia „Mängurid” näitlikustab hämmastavalt jõuliselt aja kaduviku kulgemist. Kaardimängu taga surnukslöödud aeg on muutnud inimesed müstilisteks tegelasteks, siluettideks, varjudeks. Nüüd tegelevad need elustunud vaimud sellega, et ajavad mõnituste saatel hulluks oma järjekordse ohvri…

Osatäitjad:

Anton Paderin – Utešitelnõi
Daniil Zandberg – Ihharev
Aleksandr Okunev – Švohnev
Sergei Tšerkassov – Krugel
Ivan Aleksejev – Glov poeg / Aleksei
Vladimir Antipp – Zamuhrõškin / Glov isa

Äripäev
05. January 2016, 15:58

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi