Leetrite antikehade analüüsi tehakse nüüd ka Tallinnas

Aasta lõpus puhkenud leetritepaanika ajal selgus, et vastavate antikehade testimine toimub Saksamaal ja võtab seetõttu u 10 päeva aega. Eesti vastav labor reageeris kiirelt ja nüüd testitakse antikehi kolme tööpäeva jooksul Tallinnas.

Terviseamet ei ole seni uusi leetrite juhtumeid peale nelja avastanud, seega ilmselt sedakorda leetritepuhang vaibus. Samas selgitas see ärev olukord, et nõukogudeaegsed vaktsineerimised ei pruugi enam mingit kaitset anda ja keskealistel inimestel tasub kaaluda revaktsineerimist, mis maksab umbes 15 eurot.

Seda, kas inimesel on organismis piisaval hulgal leetriviiruse vastaseid antikehi, saab kindlaks teha lihtsa vereanalüüsiga – tuleb määrata leetriviiruse vastase IgG antikehade sisaldust veres. Leetriviiruse vastase immuunsuse kontrolli saab teha synlab meditsiinilaborites ja verevõtupunktides üle Eesti.

Vereanalüüsi andmiseks ei pea inimene olema söömata-joomata ning verevõtuks ei pea eelnevalt registreerima. Analüüs on tasuline, see maksab Eesti Haigekassa hinnakirja järgi 8,38 eurot, millele lisandub verevõtu maksumus 3 eurot.

Tulemused saab soovitud viisil kas krüpteeritult e-mailiga (vajalik ID-kaardi olemasolu) või paberkujul kohapeale järgi tulles 3 tööpäeva jooksul pärast analüüsi andmist. Erapatsiendiportaalist minu.synlab.ee analüüsi tellides ilmuvad tulemused portaali ja ka inimese digilukku, kus neid saab jagada oma perearstiga.

Äripäev
04. January 2016, 15:08

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi