Esimene 3D-printeriga loodud ravim sai USA ravimiameti heakskiidu

Ravimeid saab ka printida.
Ravimeid saab ka printida.Foto:
USA Toidu- ja Ravimiamet on heaks kiitnud esimese ravi­mi, mis on toodetud 3D-printeriga, kirjutas uudisteportaal MarketWatch.

Spritami nime kandev ravim kiideti heaks sissevõetava rohuna, mis peaks leevendama epilepsiat nii täiskasvanutel kui ka lastel, vahendas Äripäev.
3D-printimistehnika loob poorse, vees lahustuva tableti. Seega ei pea patsient tabletti tervelt alla neelama. Epilepsia põdejatele, kellel on raskusi neelamisega, on see omadus tähtis. Samuti on ravimit kergem manustada lastel, kes ei saa tablettide neelamisega alati hakkama.
Ravimi loomiseks arendas ettevõte Aprecia Pharmaceuticals ZipDose’i tehnoloogia, mis kasutab Massachusettsi tehnoloogiainstituudi poolt litsentseeritud 3D-printimise tehnoloogiat.
“3D-printimise potentsiaali kasutamise võti seisnes patenditud seadmete disainimisel ja ehitamisel,” ütles Aprecia tegevdirektor Don Wetherhold.
Aprecial on tootmistehas New Jerseys ja pooleliolev ehitus Ohios.
3D-printimine võimaldab ravimeid printida kihtide kaupa, mis tähendab, et tootmine on väga täpne. Wetherhold ütles, et tulevikus võidakse tehnoloogiat laialdasemalt kasutama hakata.

Äripäev
25. November 2015, 10:59

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi