Võimalus vananeda väärikalt

Iga otsus iseenda elustiili ja harjumuste üle on meie nooruslikkuse poolt või vastu
Iga otsus iseenda elustiili ja harjumuste üle on meie nooruslikkuse poolt või vastuFoto: Andras Kralla
Vananemisvastased teraapiad annavad meile nooruslikku energiat ja aitavad vältida tõsiseid haigusi. Oma tervisest teadlik olemine ja elukvaliteedi kontrollimine võimaldab vananeda väärikalt. Artiklis räägitakse vananemisprotsessi juhtimisest Clinique La Prairie näitel, mis on üks väheseid maailmatasemel kliinikuid selles vallas.

Hormoonasendusteraapiaid on vahel peetud nooruse allikateks. Viimasel ajal on laiema avalikkuse heakskiidu saanud palju argumenteeritud bioidentne hormoonasendusteraapia.

Bioidentset hormoonasendusteraapiat peetakse nüüd ohutuks ja efektiivseks vahendiks, et säilitada nii nooruslik ainevahetus, füüsiline ja vaimne tervis kui ka emotsionaalne heaolu ning elujõulisus igas vanuses.

Mida kätkeb endas maagiline bioidentne hormoonasendusteraapia? Harvard Health Publicationsi andmetel mõiste “bioidentne” ei oma konkreetset meditsiinilist selgitust, kuigi “endokrinoloogide selts” selgitab bioidentseid hormoone kui “ühendeid, millel on täpselt samasugune keemiline ja molekulaarne struktuur kui hormoonidel, mida toodab inimese keha”.

Tervishoiuspetsialistid tavaliselt kasutavad sõna “bioidentne”, et kirjeldada preparaate, mis sisaldavad progesterooni või ühte või mitut erinevat tüüpi östrogeeni (östradiool, östroon ja östriool).

Suzanne Somers, raamatu “Ageless” autor, ja ka teised arvamusliidrid lähevad bioidentset hormoonteraapiat kirjeldades kaugemale ning mõtlevad selle all järgnevaid toiminguid:

 hormoontaseme mõõtmine süljetesti abil, et leida puudujäägid;

arst määrab hormoonide kombinatsiooni, et tasakaalustada hormoonide tase; retsept sisaldab kombineeritud preparaate, kus on kasutatud hormoone “looduslikest” allikatest.

Lisaks östrogeenile ja progesteroonile võib retsept sisaldada ka teisi hormoone nagu testosteroon, dehüdroepiandrosterooni (DHEA) ja adrenaliini hormoone. Hormoonide taset kontrollitakse vajadusel periooditi ja seega vaadatakse üle ka määratud preparaadid.

Toidulisanditel on eluline roll täita vananemisprotsessi juhtimises ja vananemisvastases teraapias ning lisaks bioidentsele hormoonasendusteraapiale on olemas ka teine nooruse allikas, milleks on antioksüdandid.

Antioksüdandid menüüsse

Vastavalt personaalsele retseptile võime igapäevasesse menüüsse lisada järgnevaid antioksüdante: alfalipohape, koensüüm Q10, glutatioon ning vitamiin C ja E. Need on nii-öelda nooruse antioksüdandid, mida leidub erinevates toiduainetes ja mis on saadaval apteekides ka eraldi toidulisanditena.

Antioksüdandid kaitsevad keha ja selle rakke oksüdatiivse stressi eest, mis kiirendab raku vananemisprotsessi, mis omakorda nõrgendab immuunsüsteemi toimet.

Oksüdatiivne stress on kerge tulema hektilise ja kiire elutempo juures, mil ei ole aega pöörata piisavalt tähelepanu sellele, mida me sööme, joome, kui värske on meid ümbritsev õhk ning kui palju me liigume.

Antioksüdandid on vajalikud rakkude terveks elutegevuseks ja seeläbi toetavad ka meie üleüldist heaolu.

Veel enne populaarsete esteetiliste protseduuride juurde jõudmist räägime ühest mõjuvõimsast ja tuntud elustiiliteraapiast, mida tasuks vananemisprotsessi juhtimise kontseptsiooni rakendamisel kaaluda, kuna see teraapia mõjutab inimese tervet isiksust – teraapia nimega Sophrology.

Tihtipeale võime kuulda inimesi kaebamas oma negatiivse kehapildi üle ning selle üle, et neil esineb ärevust, hirme, unetust, keskendumise ja mälu probleeme, valu ja pingeid, hingamisteede probleeme – Sophrology on aga üks lõõgastumistehnikaid, mis kasutab nii füüsilisi kui ka vaimseid harjutusi, et pakkuda vabastust läbi undamentaalsete väärtuste: positiivne mõtlemine, objektiivse reaalsuse tajumine, kehapildiga töötamine ja iseenda hukkamõistu ümberlükkamine.

Sophrology on teraapia, mis aitab indiviidil taasavastada tasakaal oma keha, vaimu ja hinge vahel. Teraapia käigus läbitakse dünaamiline lõõgastusharjutus, mida saab praktiseerida nii personaalselt kui ka grupis.

Tähelepanu suunatakse kehas esinevatele blokeeringutele ja õpitakse vabastama lihaspingeid, et seeläbi juhtida inimest üha sügavamasse lõõgastusseisundisse.

Sophrology teraapiat peetakse parameediliseks teenuseks, nagu näiteks ka hüpnoosi või akupunktuuri. Peamiselt parendab Sophrology teraapia meie vaimset tervist. Oluline on mõista, et meie kehahügieen on tähtis, kuid vä- hem oluline pole ka meie emotsionaalne hügieen – terve meel loob terve keha.

Alles pärast vaimse, hingelise ja füüsilise heaolu saavutamist on kohane kaaluda esteetilisi muudatusi.

Need teraapiad võivad olla otseteeks ilu juurde ja esimene ning ilmselt ka kõige innovaatilisem hoolitsus, millest räägime, on Face Gym.

See on täpselt see, mida nimest välja lugeda saame: näolihaste treening, et soodustada näonaha vereringet ja ainevahetust.

Ilusalongides viivad seda läbi vastavalt spetsialiseerunud kosmeetikud, kes teevad kliendi näole venitusharjutusi ja stimuleerivad näolihaseid.

Teine ja natukene ekstreemsem on nii-öelda vampiiri näohooldus – Vampire Facial, mis on oma kuulsuse saavutanud tänu Kim Kardashianile.

Vampire Facial on teisisõnu trombotsüütiderikas plasmateraapia ehk siis kliendi verest võetakse trombotsüütiderikast plasmat, mis süstitakse tagasi näonahka.

Vampire Faciali nimelise hoolduse eesmärk on kiirendada naha rakkude uuenemisprotsessi. Tulemuseks on parem näonaha toon, noorem ja pehmem nahk.

Lisaks mainitud esteetilist noorenemist toetavatele teraapiatele on oluline järgida ka oma isiklikku igapäevast näohoolitsuse distsipliini – puhastada, toita ja kaitsta oma nahka ning teha seda vastavalt nahatüübile. Nahatüübi saab kergesti määrata kosmeetiku või dermatoloogi abiga.

Abiks haiguste vastu

Iga otsus enda elustiili ja harjumuste osas on meie nooruslikkuse poolt või vastu.

Vananemisvastased teraapiad nagu mitmed geenitestid, hormoonasendusteraapiad, Sophorlogy, antioksüdantide menüüsse lisamine, esteetilised protseduurid, lisaks sihipärane tervisliku elustiili juurutamine – see kõik annab meile tervislikuma välimuse ja nooruslikku energiat.

Veel olulisem noorusliku välimuse ja energia säilitamisest on aga see, et nii vananemisprotsessi juhtimise kontseptsioon kui ka vananemisvastane kontseptsioon võivad päästa elusid, aidates vältida eluohtlikke haigusi.

Esimest korda ajaloos annab inimestele oma tervisest teadlikuks saamine ja kogu ennetava tervishoiu põhimõtete kasutamine tänapäevasel viisil harukordse võimaluse tõepoolest vananeda väärikalt, kontrollida oma elukvaliteeti ja pikendada tervena elatud eluiga. Kasutagem siis seda võimalust, et elada täisväärtuslikku ja pikka elu.

Äripäev
26. November 2015, 16:16

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi