Elektroentsefalograafia

Elektroentsefalograafia (EEG) ehk aju elektrilise aktiivsuse kõver on ohutu ja valutu uuring, mille käigus registreeritakse aju elektrilist aktiivsust.

Enne uuringut

Uuringupäevale eelneval õhtul peske kindlasti juukseid. Ärge kasutage mingeid juuksehooldusvahendeid (juukselakki, -geeli ega -vahtu). Enne uuringule tulekut sööge kõht täis ja võtke sisse arsti määratud ravimid.

Võtke kaasa tarvitatavate ravimite nimekiri.

Vahetult enne uuringut eemaldage pea piirkonnast kõik ehted (kõr­varõngad, juukseklambrid, kammid jms). Päästke lahti tugevalt soengus juuksed. Võtke ära käekell. Lülitage välja mobiiltelefon.

Uuringu käik

Uuringu läbiviimiseks pannakse Teile pähe võrkmüts ning selle alla kinnitatak­se pinnaelektroodid (20 tk). Elektroodid kinnitatakse veel kummalegi randmele, kummalegi kõrvalestale, parema silma ülanurka ning vasaku silma alanurka. Et naha ja elektroodide vahel paremat kontakti saavutada, kasutatakse spetsiaal­set elektroodide geeli.

Kuna EEG signaal on väga nõrk (seda mõõdetakse mikrovoltides) ning lihaste ja silmade liigutused segavad aju elektrilise aktiivsuse registreerimist, siis pa­lutakse Teil uuringu ajal lõdvestuda ja võimalikult vähe liigutada. Et saaksite paremini lõdvestuda, on ka uuringuruum pimendatud. Mõningate EEG muutus­te esiletoomiseks palutakse Teil sügavalt sisse-välja hingata ning näidatakse lühidalt rütmilist vilkuvat valgust.

Uuringu viib läbi neurofüsioloogia assistent, tulemust analüüsib arst. Uuring kestab umbes 60 minutit ega põhjusta mingeid järelmõjusid.

Infoleht on võetud Ida-Tallinna Keskhaigla kodulehelt 20. mail 2016. Vaata värskendusi siit.

 

Äripäev
20. May 2016, 11:07

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi