Silma sarvkesta kriimustus ehk erosioon

Silma sarvkesta kriimustus ehk erosioon on silma pindmine vigastus, mille tekitab silma sattunud võõrkeha või nt puuosa puutumine vastu silma. Erosioonikaebusteks on tugev pisaravoolus, purutunne silmas ja valguskartus.

Silma sarvkesta kriimustuse korral pöörduge valvesilmaarsti poole erakorralise meditsiini osakonda.

Ravi 

Sarvkesta kriimustuse diagnoosimiseks vaatleb arst mikroskoobiga silma. Vajaduse korral kirjutab ta patsiendile põletikuvastaseid silmatilku või -salvi või mõlemaid. See on oluline silma võimalikult kiireks paranemiseks. Silmale kompressi teha ei ole soovitatav.

Kuna sarvkestas on palju närvikiude, siis võtab paranemine aega kuni nädal. Purutunne, hõõrumine, valguskartus ja pisaravoolus võivad püsida kuni paranemiseni. Mida väiksem on kahjustusala, seda kiiremini kaebused kaovad. Kui kahjustus paiknes sarvkesta keskel, võib nägemisteravus jääda traumaeelsest halvemaks.

Tuimestustilku välja ei kirjutata ega kaasa ei anta, sest need takistavad sarvkesta paranemist. Töövõimetuslehe väljastab Teile perearst või Teie silmaarst patsiendikaardi alusel, mille saate esmasel pöördumisel valvesilmaarstilt. Silmavigastuste vältimiseks on soovitav töötamisel kanda kaitseprille.

Koostanud: AS Ida-Tallinna Keskhaigla, Ravi 18, Tallinn 
Infotelefon: 666 1900 www.itk.ee

Infomaterjal on võetud ITK kodulehelt 19. mail 2016. Vaadake täiendusi SIIT.

Äripäev
19. May 2016, 13:55

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi