Silma limaskesta alune verevalum

Limaskestaaluse ehk subkonjunktivaalse verevalumi korral on silma valgel osal näha verevalum ja silmas on tunda ebamugavustunnet. Verevalum ei vaja ravi, see sulab ise paari nädala jooksul.

Silma meile nähtav valge osa ehk skleera on kaetud limaskestaga, mida nimetatakse konjunktiiviks. Limaskesta ehk konjunktiivi vere-varustus on väga rikkalik.

Limaskestaalune ehk subkonjunktivaalne verevalum tekib siis, kui peened veresooned konjunktiivis lekivad ja väike hulk verd satub limaskesta alla. Limaskestaalune verevalum näeb välja nagu tõ­sine silmahaigus, kuid ei ohusta tegelikult Teie nägemisvõimet.

Silma limaskesta aluse verevalumi sümptomid

Silma valgel osal on näha verevalum. Võite tunda silmas hõõrumis- või ebamugavustunnet. Kaaslased ütlevad, et Teie silm on punane.

Limaskestaalune verevalum võib tekkida köhimise või silma hõõrumise järel, aga ka löögist vastu silma. Verevalumi teket võivad soodustada diabeet ja/või kõrge vererõhk ning teatud ravimite (nt verevedeldajate) tarvitamine.

Silma limaskesta aluse verevalumi põhjused

Enamik limaskestaaluseid verevalumeid tekib ilma igasuguse põhjuseta. See tähendab, et Teil ei pruugi olla mingit silma- ega üldhaigust.

Et välistada mõnda verehaigust, tasub paluda perearsti, et ta kontrolliks Teie vererõhku, veresuhkrut ja -hüübivust.

Silma limaskesta aluse verevalumi ravi

Silma limaskesta alune verevalum ei vaja ravi, see sulab ise 7­-14 päevaga. Võib kasutada Sulfamethizoli 4% silmatilku, mis on käsimüügiravim.

Koostanud: AS Ida-Tallinna Keskhaigla, Ravi 18, Tallinn 
Infotelefon: 666 1900 www.itk.ee

Infoleht on võetud ITK kodulehelt 19. mail 2016. Vaata värskendusi siit.

Äripäev
19. May 2016, 13:44

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi