Kuivad silmad

Kuivade silmade korral tunneb inimene sügelust, kraapivat võõrkehatunnet, ebamugavust, valu. Kuivade silmade põhjuseks võib olla vanus, tolmused töötingimused, keskküte või pingeline arvutiekraani jälgimine.

Silma sarvkesta katab ja niisutab kolmest kihist koosnev pisara-kile, mille tekitavad silmalau ja silmaümbruse näärmed. Pisarakile hoiab ära sarvkesta rakkude kahjustust ja bakterite liigset kasvu. Silmade kuivus tekib siis, kui mõnda pisarakile komponenti on liiga vähe.

Kuivade silmade tunnused

Kuivade silmade tunnusteks võivad olla kraapiv võõrkehatunne, sügelus, põletustunne, ebamugavustunne või valu. Sageli on silm vaatlusel täiesti korras.

Kuivade silmade ravi

Kuivade silmade ravi on sümptomaatiline. Raviks kasutatakse pisarataolisi silmatilku ehk kunstpisaraid nii päeval kui ka õhtul enne magamaminekut.

Kasutage kunstpisarate eri variante mitu korda päevas vastavalt arsti ettekirjutusele. Hiljem tilgutamise vajadus väheneb ning üsna pea saate juba ise aru, millal ja kui sageli Teie silmad kunstpisaraid vajavad.

Kuna kunstpisarad leevendavad sümptomeid, mitte ei ravi kui­vade silmade põhjust, siis tõenäoliselt tuleb kasutada kunstpisaraid jätkuvalt ja pidevalt.

Infomaterjal on võetud ITK kodulehelt 19. mail 2016. Vaadake täiendusi SIIT.

Äripäev
19. May 2016, 12:36

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi