Grippi haigestunud laste arv kasvas 50%

Grippi haigestunud laste arv kasvas 50%.
Grippi haigestunud laste arv kasvas 50%.Foto: PublicDomainPictures.net
Terviseameti andmetel kolmekordistus eelmisel nädalal grippi haigestunute arv. Haigestumus laste seas kasvas 50 protsenti.

„Kõige rohkem on kasvanud haigestumus laste hulgas, mis on hooaja algusele iseloomulik,“ ütles terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova.

Lapsed põevad grippi üldjuhul kergemalt, kuid vaatamata sellele on gripi tõttu haiglaravile sattunud erakordselt palju lapsi. Terviseameti andmetel on hooaja algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 10 patsienti, neist 8 vanusrühmas 0-14 ning 2 vanemaealiste vanusrühmas.

„Kuigi me hindame grippi haigestumise intensiivsust veel madalaks, tuleb tunnistada, et haigestumus on tõusutrendil,“ ütles Sadikova. „Selle kinnituseks on viimasel nädalal kolmekordistunud grippi haigestunute arv.“

Laboratoorselt kinnitati nädala jooksul 24 gripiviirust. Neist alatüpeeriti 4 A gripiviirust, nendest kolme puhul on olnud tegemist A gripiviirusega A(H1N1)pdm09, üks oli A(H3N2).

Alates hooaja algusest täpsemalt uuritud gripiviiruste puhul võib öelda, et ringluses on praegu A gripiviirused, peamiselt gripiviirus A(H1N1)pdm09 e seagripp, mille kõrval on tuvastatud tagasihoidlikumalt A-gripiviirust (H3N2).

Terviseamet juhib inimeste tähelepanu asjaolule, et paljudel juhtudel põetakse gripp läbi kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta. Püstijalu grippi põdev inimene võib aga levitada viirust riskirühmadele, kelle jaoks grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks. Seepärast soovitab terviseamet gripihooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste nagu köha, kurguvalu või nohu korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi, peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed.

Äripäev
20. December 2018, 10:34

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi