Neljavalentne gripivaktsiin on juba otsakorral

Vaktsineerimine
VaktsineerimineFoto:
Gripihooaja alguseks on tekkinud tarnehäire neljavalentse gripivaktsiini VaxigripTetraga, teatas vaktsiinitootja esindaja Eestis.

Ehkki ravimiinfo.ee järgi on neljavalentset veel müügil üle Eesti ligi 200 apteegis, siis seegi info võib muutuda, kuna apteekidest tuleb info värskendus iga päev eri kellaaegadel süsteemi.

Sanofi Pasteuri vaktsiinivaldkonna juht Tanel Väli ütles, et nad soovivad Rootsist kui suurest riigist teatud hulka lisavaktsiine Eestisse saada, koostöös ravimiametiga sellega praegu tegeldakse (pakendid oleksid rootsikeelsed, toim) ja selgus saabub umbes nädala jooksul. "Kui sealt ei saa, siis eriti muid kiireid variante ei ole, sest kogu Euroopa on suures defitsiidis," lisas ta. Võib olla õnnestuks tema sõnul oktoobri lõpus-novembri alguses mingi kogus saada ka kusagilt mujalt, kuid siis on kõige õigem vaktsineerimise aeg läbi.

Väli lisas, et Eestisse sooviti 100 000 vaktsiinidoosi, kuid saadi 65 000, nagu ka mullu. Erinevus mullusega oli aga see, et hulgiladudest osteti tänavu vaktsiin edasi paari-kolme nädalaga. Möödunud aastal püsisid vaktsiinid kauem hulgilaos. Väli lisas, et tema teada järgmisel aastal olukord paraneb, kuna siis on ka konkurent tulemas ka oma neljavalentse vaktsiiniga Eestisse.

Eile algas kuu aega kestev kampaania, kus inimesi kutsuti apteekidesse gripisüsti saama. Seetõttu on segaduses ka apteekrid, kuna neljavalentset vaktsiini ei pruugi kõigile jaguda. Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepp kinnitas infot ja ütles, et probleemi lahendusega tegeleb vaktsiini esindaja Sanofi. "Õnneks on kolmevalentne ikkagi olemas," lisas ta. 

Äripäev
11. October 2018, 11:21

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi