Jooga, mis hoiab näo vormis

Kui töö ja uneaja vahel kogu keha trenni teha ei jõua, siis natuke näojoogat mahutad kindlasti oma graafikusse.

Pringi tagumiku ja lameda kõhu nimel on valmis pea iga kolmas naine end regulaarselt liigutama, ent jõusaalis trenni uhades jäetakse unarusse oma nägu. Nii nagu sihvaka keha vormis hoidmiseks ei piisa vaid tselluliidivastasest kreemist, vajab ka nägu lisaks toitvatele ja niisutavatele kreemidele lisahoolt, milleks sobivad lihtsad, ent tõhusad näojooga harjutused.  

Näos on üle 50 erineva lihase, millest kõiki igapäevaselt ei kasutata. Lihaste passiivsus muudab naha lõdvaks ja toob kaasa enneaegse vananemise. Lisaks erinevatesse näopiirkondadesse tekkivatele kortsudele on lihaste vähese aktiivsuse tulemuseks põskede alla vajumine, kottis silmalaud ja topeltlõug. 

Näojoogaks pole keegi liiga noor või vana. Harjutused siluvad nii miimikast kui vanadusest tingitud kortse, vormivad nägu ja parandavad jumet.

Enne näolihaste treenimist tuleks nägu meigist ja sinna kogunenud mustusest puhastada ning kanda sellele niisutavat kreemi või emulsiooni. Eriti hästi sobivad kõik C-vitamiiniga täiustatud näohooldusvahendid, kuna just sel vitamiinil on oluline roll naha tugistruktuuri pingul hoidmisel, siludes nii kortse ning taastades naha volüümikuse.  

Iluekspert Andrzej Sawicki toob välja viis lihtsat näojooga harjutust, mis aitavad hoida näolihased aktiivses liikumises. 

Järgnevaks viieks harjutuseks kulub keskeltläbi neli-viis minutit.

1) Peeglimusi – harjutus alumiste põselihaste silumiseks Pane hambad kokku ja hoia suu kinni. Naerata nii, et huuled ja hambad oleksid koos. Aja huuled torru ja tee kümme demonstratiivset musi, hoides suu suletuna. Tee harjutust kolm korda, enne uut kordust ära unusta lõdvestuda.  

2) A-O-U-I – harjutus suuümbrusesse tekkinud kortsude silumiseks Esmalt lõdvesta näolihased, vaata peeglisse ning ütle demonstratiivselt "A-O-U-I". Tee harjutust kolm korda, enne uut kordust ära unusta lõdvestuda.

3) Kurjuse kortsud – harjutus kulmudevaheliste kortsude silumiseks Aseta nimetissõrmed kulmude peale ning tõmba kulmud kortsu. Püüa kortse sõrmedega "siluda", tõmmates nahka kõrvade suunas. Püsi harjutuses viis sekundit. Tee harjutust kolm korda, enne uut kordust ära unusta lõdvestuda.

4) Kanavarbad – harjutus silmaümbrusesse tekkinud kortsude silumiseks Pane silmad kinni, aseta käed juuste piirile ning pöidlad hoia silmanurkades. Tõmba pöialdega nahka pingule kõrvade suunas tunnetades samal ajal pinget lihastes. Tee harjutust kolm korda, enne uut kordust ära unusta lõdvestuda.

5) Lõualott – harjutus lõualihaste treenimiseks. Vaata lae poole ning hoia suu suletuna nii, et alumine huul kataks ülemise huule. Pane keeleots alumiste hammaste taha, hoides keelt samaaegselt pingul. Loe kümneni, lõdvestu. Tee harjutust kolm korda.

Äripäev
22. August 2018, 17:00

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi