Kuidas leida toitumisviis, mis aitab kaalust alla võtta?

Kuidas on nii, et mõni võib endale kõike lubada, aga sulle tundub, et võtad juurde juba ainuüksi magusa vaatamisest?
Kuidas on nii, et mõni võib endale kõike lubada, aga sulle tundub, et võtad juurde juba ainuüksi magusa vaatamisest?Foto: Shutterstoc
Pärast lõunasööki sõbrannaga pead enda sees tulist võitlust, et mitte tellida koogitükki. Püksid jalas on juba liiga kitsaks jäänud ja sa parem ei mõtlegi sellele, et ka eelmisel aastal olid sunnitud oma teksapaari suurema vastu välja vahetama. Sõbranna võtab aga rahulikult kreemiga kooki nagu peaaegu iga kord. Vaatamata oma magusaarmastusele, on ta ikka sale. Kuidas on nii, et mõni võib endale kõike lubada, aga sulle tundub, et võtad juurde juba ainuüksi magusa vaatamisest?

Jah, me oleme tõesti erinevad. Kehakaalus ja ainevahetuses mängivad olulist osa meie geenid. Väikesed erinevused DNA-s mõjutavad seda, kui palju energiat meie keha kulutab, kuhu ja kui hõlpsalt ladestub rasv ja milliste söökide järele on suurem isu. Kuna oleme kõik veidi erinevalt “üles ehitatud”, mõjutab meid ka sama toit erinevalt.

Oma DNA tundmine on kaalu jälgimise võti

Geenid mõjutavad, milliste toitainete rohke söömine kergesti kaalutõusu põhjustab. Seepärast on oluline teada, milline oleks just sinu kehale optimaalne valkude, rasvade ja süsivesikute suhe toidus. Kas peaksid oma dieedis vältima tingimata kõike rasvast? See ei pruugi nii olla. Sõltuvalt oma genotüübist võid kuuluda nende inimeste hulka, kellele küllastumata rasva (ehk põhiliselt õlide) rohke söömine on kehakaalule hoopis hea. Kui nii, sobib sulle just Vahemere dieet, kus rasvasisaldus on suhteliselt suur. Sama lugu on süsivesikutega — kõigile ei sobi dieet, kus süsivesikute hulka on vähendatud. Kõige lihtsam viis endale sobiva toitumisviisi leidmiseks on tundma õppida oma geene.

Testi ennast kodust lahkumata

Geenitesti tegemine on äärmiselt mugav — selleks ei ole vaja teha muud, kui saata Geenitestide Laborisse vatitikk, millega oled oma põske kaapinud. Ainuke raske osa on tulemuste ootamine. 

Geenitest aitab välja selgitada sinu eripärad ja saad teada, mis sinu kaalu langetust takistab

Test selgitab välja...

  • millised toitained just sulle kaalu alandamiseks sobivad
  • kuidas geenid isu ja näksimistunge mõjutavad
  • kuidas füüsiline trenn kehakaalule mõju avaldab

Koostöös toitumisspetsialistidega koostatakse analüüsi andmete alusel ka soovitused, mida erinevate geenivariatsioonidega inimestel on oluline järgida, et oma kehakaalu hõlpsamalt kontrolli all hoida või oma enesetunnet ja tervislikku seisundit parandada. Soovituste lihtsamaks jälgimiseks on kaasa pandud ka 3 päeva näidismenüü. 

Näide: Geenitesti tulemusel arvutatud toitainete jaotus efektiivseks kaalu langetamiseks. 

Geenitestid pakuvad kasulikku infot kõigile ja sobivad hästi ka kingituseks

Lisaks kehakaalu jälgimisega seotud testidele saab Geenitestide Laboris hinnata ka võimalikku laktoositalumatuse, vitamiinide defitsiidi ja tsöliaakia riski. See teeb geenitestist ka põneva ja personaalse kingituse, mille abil saab huvitavat ja kasulikku infot erinevate toitumisega seotud aspektide kohta. Spetsiaalselt kinkimiseks on mõeldud test FiguraGen Kingitus, mille tellides saad proovi võtmise tarvikud kenas pakendis, kus sees on kingisaajale ka selgitus. Kingisaaja saab valida, millise testi soovib endale teha, ja pärast proovi ise postiga laborisse saata. 

Toitumissoovituste geenitesti FiguraGen Weight saab tellida lehelt www.geenitestid.ee või osta Südameapteegist. Testi tellimisel saadetakse DNA-proovi võtmise juhend ja tarvikud postiga koju. Proovi saad endalt ise hõlpsasti võtta ja tavalise postiga laborisse saata.

FiguraGen Weighti testi hind on 95 eurot.

  1.  kodulehelt tellides kasuta koodi TERVISEUUDIS— see annab 10% soodustust

Jälgi meid ka Facebookis  www.facebook.com/geenitestid.ee/ ja Instagramis https://www.instagram.com/geenitestid/, kust leiad palju põnevat informatsiooni toitumise ja kaalualandamise kohta.

 

 

 

 

Äripäev
09. August 2018, 13:58
Vaata EST või RUS arhiivi