Rinnavähi sõeluuring annab kindluse paariks aastaks

Kuigi mammograafia pole just maailma kõige ahvatlevam protseduur, on see kindlustunde tagamiseks parim lahendus.
Kuigi mammograafia pole just maailma kõige ahvatlevam protseduur, on see kindlustunde tagamiseks parim lahendus.Foto: ÄP/Meeli Küttim
Rinnavähk on algstaadiumis ravitav, kuid hiljem muutub vägagi agressiivseks. Sõeluuringus osalemine annab vähemasti paariks järgnevaks aastaks hingerahu ja kindluse, et kõik on korras.

Enamikus arenenud riikides maailmas toimuvad rinnavähi sõeluuringuid juba pikka aega. „Rinnavähi varajase avastamisega on võimalik oluliselt ravitulemusi parandada ja vähendada suremust sellesse raskesse haigusesse. Seetõttu on äärmiselt oluline rindade tervisele tähelepanu pöörata ning lisaks enesevaatlusele osaleda rinnavähi varajase avastamise sõeluuringus, mida Eestis juba 2002. aastast korraldatakse,“ ütles Eesti Vähiliidu juhatuse esimees Maie Egipt

Südameapteegi turundusjuhi Mari Sumbergi sõnul haigestub vähiregistri andmetel Eestis igal aastal rinnavähki ligi 800 inimest. „Koos meile kõigile tuntud Inga ja Danieliga soovime, et naised ei oleks teadmatuses ega sulgeks probleemi ees silmi. Kahtluse korral peaks kindlasti pöörduma arsti poole, et oma rindade tervist kontrollida,“ ütles Sumberg. „Mitte vähem oluline ei ole meeste roll naiste tervise eest hoolitsemisel. Kampaaniaga kutsume mehi üles julgustama ja toetama oma naisi, et nad jälgiksid oma rindade tervist regulaarselt,“ lisas Südameapteegi turundusjuht.

Placent Activi esindaja Aljona Gorbatškova märkis, et hirmust võimaliku diagnoosi ees hakatakse haigusega tegelemise asemel seda sageli vältima ning arsti poole pöördumist edasi lükkama. „Meestel on suurepärane võimalus olla hoolivad kaaslased, sest rinnavähi kontroll võib silmad avada õigel ajal. See annab võimaluse haigusest paraneda,“ lisas Gorbatškova.

Lisainformatsiooni rindade tervise ja rinnavähi sõeluuringu kohta saab Eesti Vähiliidu kodulehelt

Äripäev
04. May 2018, 13:13

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi