Kui raskelt on viimased leetrite juhtumid kulgenud?

Leetrid.
Leetrid.Foto:
Kui raskelt on kulgenud seni Eestis avastatud 10 leetrijuhtumit? Terviseamet selgitab.

Terviseameti kommunikatsiooninõunik Simmo Saar rääkis, et kümnest leetrite  patsiendist on hospidaliseeritud 2 Tallinna patsienti (ema ja 11aastane Viimsi koolis õppiv tütar) ja 1 Saaremaa patsient, kellel tekkis väga kõrge palavik. Ülejäänud olid kodusel ravil, meestel kulges haigus raskemalt. Saar lisas, et vaktsineerimine kergendab ka haigestumise puhul haiguse kulgu.

Sel nädalal sai Saaremaal kinnituse veel kaks leetrijuhtu – nakkuse said algkooli-ealine tüdruk ja üle 30aastane mees. Kumbki haigestumine pole seotud reisimisega.

Kokku on aasta algusest Saaremaal laboratoorse kinnituse leidnud 8 haigusjuhtu, neist kaks inimest haigestusid märtsis ja kuus aprillis.

Kuna leetriviirused levivad väga kergesti ja kiiresti, on tõenäoline, et aprillis haigestunud inimesed nakatusid sama seni tuvastamata nakkusallikaga kokku puutudes. Epidemioloogiline uuring nakkusallika tuvastamiseks jätkub.

Leetrite viiruse leviku tõkestamiseks ja uute võimalike juhtude ennetamiseks palub terviseamet leetritele viitavate haigusnähtude ilmnemisel võtta viivitamatult ühendust oma perearstiga.

 

Äripäev
04. May 2018, 17:08

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi