Tallinn soovib igasse linnaosasse tervisekeskuse luua

Mustamäe tervisekeskus avati Tallinnas 2018. a jaanuaris.
Mustamäe tervisekeskus avati Tallinnas 2018. a jaanuaris.Foto: Erakogu
Tallinna linnal on eesmärk luua igasse linnaosasse lähiaastatel uus ajakohane tervisekeskus.

Tänavu alustatakse Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena tervisekeskuse ja Lääne-Tallinna Keskhaigla Kopli tervisekeskuse projekteerimistöödega. 

"Magdaleena esmatasandi tervisekeskuse loomine on piirkonnale oluline, sest teenuste koondamisel saavutatakse suurem kuluefektiivsus ning esmatasandi tervishoiuteenused muutuvad senisest kättesaadavamaks," selgitas abilinnapea Tõnis Mölder.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme, finantsjuhi Kersti Reinsalu sõnul hakkab tervisekeskus asuma haigla Magdaleena üksuses, laieneb oluliselt ambulatoorne taastusravi osa ning seal hakkavad toimuma ka ämmaemanda vastuvõtud. "Kokku tuleb sinna 13 perearstipraksist ning tingimused paranevad nii perearstidel kui patsientidel," ütles Reinsalu.

Abilinnapea sõnul alustatakse sel aastal ka Kopli tervisekeskuse projekteerimistöödega ning linna soov on rajada sellised tervisekeskused igasse linnaossa.

Selle aasta alguses avati uus ja ajakohane tervisekeskus Mustamäel, mis on Mölderi sõnul hästi tööle hakanud ning nii patsientide kui ka töötajate tagasiside on olnud positiivne.  

Magdaleena tervisekeskuse renoveerimistöödega planeeritakse alustada 2019. aasta lõpus ning keskus peaks valmima 2021. aasta esimeses pooles. Projekti kogumaksumus on 4 586 670 eurot, millest suurim on riigipoolne toetus 1 661 000 eurot.

Kopli tervisekeskuse valmimise ajaks on esialgselt planeeritud 2020. aastal, praegune polikliinik lammutatakse eelnevalt, et ehitada asemele uus hoone.

Äripäev
20. April 2018, 11:00

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi