Angiin: ravi peale ja palju juua

Kurgule on hea pärnaõie tee.
Kurgule on hea pärnaõie tee.Foto: Scanpix/ PantherMedia
Kui lapsel on angiin, kaebab ta valusa neelamise üle ja ka palavik on kõrge. Kuidas haigus külge hakkab ja kuidas sellest rutem pääseda?

Angiini seostatakse eelkõige väga valusa neelamisega. 

Kurguvalu kaasneb samas ka kõigi teiste ülemiste hingamisteede viirusnakkustega, seega on osa kurguvalust põhjustatud viirustest, selgitab Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünberg.

Angiin on bakteriaalne kurgupõletik. See on kurgumandlite ja neelu limaskesta infektsioon. Kuidas see levib? Sarnaselt viiruslike nakkustega levib see reeglina puudutuse teel – käte ja esemete kaudu.

Bakteriaalse kurgupõletiku ehk angiini puhul, mis avaldub järsu palaviku tõusu ja kurguvaluga, tuleks raviks kasutada antibiootikume. Haigus avaldub põletikulistes mandlites, aga see asjaolu, et laps külmetas, on soodustav faktor, sest organismi vastupanuvõime nõrgeneb ja tuleb toime halvasti erinevate nakkustega. Kui angiinid jäävad korduma, kaaluvad arstid tavaliselt kurgumandlite eemaldamist.

Kui angiini ravida valesti või mitte kohe algusest peale, võivad tekkida tüsistused, näiteks reuma. Just selle haiguse tüsistuste pärast soovitatakse pöörduda kogenud arsti poole. Angiini pole soovitatav ravida looduslike vahenditega, nii nagu meeldib teha paljudele. 

Tasub meeles hoida, et viiruslik kurgupõletik taandub reeglina ilma erilise ravita.

Kõige tähtsam: mõlemast kurguvaluliigist tervenemiseks on kõige tähtsam juua palju vedelikku ja puhata, ja seda nii täiskasvanute kui laste puhul.

Haiguste ennetamiseks on hea toetada laste tervist lastele mõeldud vitamiinidega. Kindlasti käivad siia juurde ka vanad tõed, et mitmekesine toit ja palju värsket õhku on haiguste ennetamisel kõige paremad abimehed.

Äripäev
12. December 2017, 10:06

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi