Hea uudis: invaliid Toomas saigi juba korteri!

Tallinna Linnavalitsus eraldas kolmapäevasel istungil oma korraldusega invaliid Toomasele ratastooliga liikumiseks ettenähtud ühetoalise sotsiaaleluruumi invakorteri näol.

Vähem kui nädal pärast eluraskustesse sattunud inseneriharidusega 60aastase Toomase loo avalikustamisest sai ta Tallinna linnalt täna kätte invakorteri võtmed. Ta võib hooldekodust välja kolida ja tema uus elukoht hakkab olema Põhja-Tallinnas sotsiaalmajas.

Tallinna kesklinna valitsuse juhataja asetäitja Jüri Lump teatas Äripäevale, et sotsiaaleluruum on just remonditud ja valmis majutamiseks. Täna (neljap, toim) anti Tallinna kesklinna valitsuse töötajate poolt vastava Tallinna Linnavalitsuse korralduse koopia ja sotsiaalkorteri võtmed mehel üle. "Ühtlasi lubati vajadusel osutada abi tema ümberkolimiseks," lisas Lump.

Eluruumi saab Toomas Uus-Maleva tänavale. Tegemist on 12 a tagasi avatud munitsipaalmajaga. See oli algselt ehitatud Kopli ehituskooli ühiselamuks, pärast rekonstrueerimist sai sellest aga munitsipaalmaja. Hoones on 86 korterit, sellest 8 invakorterit (nii ühe- kui ka kahetoalisi).  

Toomase lugu läks kohe liikvele

Äripäev ja terviseuudised.ee avaldas loo sotsiaalsüsteemi hammasrataste vahele jäänud töötust ratastoolihaigest Toomasest eelmise nädala lõpus.

Toomase lugu loeti Äripäeva veebis rekordiliselt palju kordi, palju loeti seda ka terviseuudiste veebis. Laupäeval saatis Massimeedia Heategevusfondi juht Siim Kaevats artikli edasi nii haigekassale kui ka tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile päringuga, mida ette võetakse. Toomase juhtumiga oli kursis ka õiguskantsler. Toomase edaspidise ravi pärast tundis muret üks Norras elav väliseestlane, kes isiklikult soovib meest aidata.

Tänaseks on Toomasega ühendust võtnud ka haigekassa esindaja, kes tundis juhtumi vastu huvi eesmärgiga uurida mehe haiguslugu ja pakkuda talle edaspidiseks vajalikke teenuseid.

Haigekassa juht Rain Laane kommenteeris juhtunut nii: „Olen kuue nädala jooksul õppinud, et ma saan tegutseda ainult seadustega pandud raamide piires ja erasektori loogika, mis ütleb, et kõik, mis pole keelatud, on lubatud, avalikus sektoris ei tööta. Õigemini töötab vastupidisel moel ehk kõik, mis on seadusega lubatud, on lubatud ja ülejäänud on keelatud.“

Toomas otsib tegelikult tööd

Tegelikult sooviks Toomas taas tööle hakata. Tagasihoidlik Toomas nimetab ennast individualistiks, kes suurt seltskonda enda ümber ei armasta. Talle meeldib millegi kallal omaette nokitseda, sest püsivust ja keskendumisvõimet on tal rohkem kui küll. Oma tugevusteks peab ta elektriinseneri teadmisi (ülikoolis õpitud peaeriala oli elektriajamid ja tööstuse automatiseerimine).

Mida ta enda kohta tulevasele tööandjale ütleb?

Töökogemus peaenergeetiku ja mehaanikuna, omab kogemust peenmehaanikas ja optikas ning tehnikavaldkonna tekstide tõlkimisel ja toimetamisel.

Tugevused: analüüsi- ja informatsioonist arusaamise võime, tugev humanitaarpõhi, pidev enesetäiendamise huvi.

Huvialad: lugemine, info analüüsimine ja võrdlemine, paeluvad ajalugu, esoteerika ja kõik teadvusega seonduv.

Äripäev
07. December 2017, 14:30

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi